Eva ile Telefon Kapağı Yenileme
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle eskiyen ya da sade görünümünden sıkıldığınız telefon kapağını yenileyebileceğiniz çok kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Kullandığınız telefon kapağında zamanla çizik ya da çatlaklar oluşabilir. Bunları kapatmak için eva ile kaplama yapabilirsiniz. Telefon kapağının görünümünden sıkıldıysanız yenisini almak yerine size anlatacağımız yöntemi uygulayarak kısa sürede şık bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Önerimiz dikkatinizi çektiyse eva ile telefon kapağı yenileme hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Eva ile Telefon Kapağı Yenileme

Evde telefon kapağı yenilemek için farklı yöntemler uygulanmaktadır. Kapağı istediğiniz renkte akrilik ya da sprey boya ile renklendirebilir ya da üzerine sadece küçük desenler yapabilirsiniz. Boya kullanmadan kolay ve şık bir süsleme yapmak isterseniz desenli bant kullanabilirsiniz. Kapağın üzerine desenli bandı farklı şekillerde yapıştırarak harika tasarımlar oluşturabilirsiniz. Bu konuda örnek bir çalışma incelemek isterseniz daha önce paylaştığımız desenli bant ile telefon kapağı yenileme yazımıza göz atabilirsiniz. Kapağı tamamen kaplamak isterseniz eva kullanabilirsiniz. Kırtasiye ya da hobi malzemeleri satan bir yerden zevkinize uygun arkası yapışkanlı eva alarak kendi özel tasarımınızı yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  •  İstediğiniz renkte arkası yapışkanlı simli, düz veya desenli eva
  • Kalem
  • Falçata
  • Makas

Eva ile Telefon Kapağı Nasıl Yenilenir?

Listede verilen malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede telefon kapağını yenileyebilirsiniz.

  • Evanın üzerine telefon kabını yerleştirin ve kalem ile kamera ve diğer açık yerleri belirleyerek çizin.
  • Çizdiğiniz yerleri falçata ve makas yardımı ile güzelce keserek çıkarın.
Eva ile Telefon Kapağı Yenileme Resimli Anlatım
Eva ile Telefon Kapağı Yenileme Resimli Anlatım
  • Bu şekilde ön hazırlığı yaptıktan sonra evanın arkasındaki kağıdı çıkarın ve kabı yapışkanlı yere güzelce yerleştirip, hafifçe bastırarak yapışmasını sağlayın.
  • Son olarak kenarlarda kalan fazlalıkları makas ile keserek çıkarın.

Tüm bu aşamalardan sonra telefon kapağı yenileme tamamlanmış oluyor. Bu kolay yöntem sayesinde her türlü telefon kapağını şık bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Evde bu kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda eva ile telefon kapağı yenileme videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Telefon kapağının tamamını kaplamak yerine üzerine sadece süsleme yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız, eva ile telefon kapağı süslemesi yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial