Eva ile Telefon Kabı Süslemesi
Sosyal medyada paylaş

Eva ile telefon kabı süslemesi yapmak isterseniz bunun için uygulayabileceğiniz en kolay yöntemi yazımızda bulabilirsiniz. Eski telefon kabını yenilemek ya da düz tasarıma sahip telefon kaplarını daha şık bir hale getirmek için yapılan farklı kendin yap çalışmaları bulunmaktadır. Bu kapları oje ile boyayarak ya da üzerlerine küçük parlak taş, boncuk ve pul gibi malzemeler yapıştırarak çok güzel süslemeler yapılmaktadır. Kendin yap kategorimizde bu tür çalışmalardan örnekler bulabilirsiniz. Bugün size bahsedeceğimiz eva ile telefon kabı süslemesi yapımı da bu çalışmalara güzel bir örnektir. Evde eva ile telefon kabı süslemek isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Eva ile Telefon Kabı Süslemesi

Evde telefon kabı süslemek isterseniz bunun için tek yapmanız gereken nasıl bir tasarım yapacağınıza karar vermek. Evanın üzerine küçük çiçek, kalp, yıldız ya da başka figürler çizerek bunları makas ile kestikten sonra yapıştırıcı ile telefon kabına yapıştırabilirsiniz. Elinizde küçük kalıplar varsa bunları kullanarak evaya istediğiniz şekli kolay bir şekilde çıkarabilirsiniz. Daha kolay bir yöntem uygulamak isterseniz aynı ya da farklı renkte evalardan istediğiniz kalınlıkta şerit ya da puantiyeler yaparak bunları da telefon kabı süslemek için kullanabilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan kalan eva parçaları varsa uygulamanın yapımında bunları kullanarak değerlendirebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Telefon kabı
  • İstediğiniz renkte eva
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Uygulamanın yapımında şeffaf ya da düz renkli her türlü telefon kabı kullanılabilir.

Eva ile Telefon Kabı Süslemesi Nasıl Yapılır?

Telefon kabı ve diğer malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede telefon kabını süsleyebilirsiniz.

  • İlk olarak evadan makas yardımı ile ince uzun şeritler kesin. Sonrasında bunları istediğiniz şekilde kısaltın.
  • Bu şeritleri telefon kabının üzerine nasıl yapıştıracağınıza karar verdikten sonra evaların arkasına yapıştırıcı sürerek bunları telefon kabına sabitleyebilirsiniz.
  • Tüm bu aşamalardan sonra yeni telefon kabınızı hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Biz uygulamayı yaparken tek renk simli eva kullandık. Siz isterseniz farklı renkte evalar kullanarak farklı bir tasarım oluşturabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isterseniz aşağıda, eva ile telefon kabı süsleme resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Bu tarz kolay çalışmalar ilgi alanınıza giriyorsa daha önce paylaştığımız, telefon kapağını bantla kaplama resimli anlatım yazımıza göz atabilirsiniz.

Telefon Kabı Süsleme Resimli Anlatım
Telefon Kabı Süsleme Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial