Eva ile Nazar Boncuğu Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle eva ile nazar boncuğu yapımı başlığı altında evde kolay dekoratif süs yapabileceğiniz bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Nazar boncuğu güzel görünümü ile dekoratif süs olarak sıkça tercih edilmektedir. Nazar boncuğu ile buzdolabı süsü, kapı süsü ve duvar süsü gibi birçok farklı dekoratif ürün yapabilirsiniz. Evde eva ile güzel bir nazar boncuğu yapmak isterseniz uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Eva ile Nazar Boncuğu Yapımı

Evde nazar boncuğu yapmak için keçe, eva ve kumaş kullanılabilir. Bizim sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada eva kullanılarak nazar boncuğu yapılmış. Siz de eva ile nazar boncuğu yapmak isterseniz bunun için 2 farklı renkte eva temin etmelisiniz. Güzel bir tasarım olması için evalardan birisi simli diğeri düz olabilir. Uygulamanın yapımında yapışkanlı eva kullanırsanız ayrıca yapıştırıcı kullanmaya gerek kalmayacaktır.

Evadan Nazar Boncuğu
Evadan Nazar Boncuğu

Size bahsedeceğimiz yöntemi uygulayarak kısa sürede istediğiniz renk ve büyüklükte nazar boncuğu yapabilirsiniz. Kırtasiye ve hobi malzemeleri satan yerlerde istediğiniz renkte eva bulabilirsiniz. İsterseniz aynı uygulamayı keçe ile de yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • 2 farklı renkte düz ya da simli eva
  • Kalıp çıkarmak için küçük bir karton
  • Kalem
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Eva ile Nazar Boncuğu Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede güzel bir nazar boncuğu yapabilirsiniz.

  • İşe ilk olarak kalıp çıkarmakla başlayabilirsiniz. Kartonun üzerine istediğiniz boyutta geniş bir yaprak ve 2 farklı boyutta daire çizin.
  • Kartona çizdiğiniz bu parçaları makas ile keserek çıkarın.
  • Bu şekilde kalıpları çıkardıktan sonra bunları evanın  üzerine koyup etrafından kalem ile çizin. Bu sırada evanın tersini çevirmeyi unutmayın.
  • Çizdiğiniz şekilleri makas ile kesin.
  • Son olarak Büyük parçanın üzerine büyük daireyi, bunun üzerine de küçük daireyi yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Eva ile yaptığınız nazar boncuğunun arkasına küçük bir mıknatıs yapıştırarak bunu buzdolabı süsü olarak kullanabilirsiniz. Nazar boncuğunu dekoratif süs olarak kullanmak isterseniz bunun arkasına çift taraflı bant yapıştırarak ya da üst tarafına açacağınız delikten ip geçirerek istediğiniz yere asabilirsiniz.

Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda eva ile nazar boncuğu yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde eva ile sevimli bir anahtarlık yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız eva ile ayıcıklı anahtarlık yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Eva ile Nazar Boncuğu Yapımı Resimli Anlatım
Eva ile Nazar Boncuğu Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial