Eva ile Nasıl Taç Yapılır?

Eva ile Nasıl Taç Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Eva ile nasıl taç yapılır? diye merak ediyorsanız bu sorunun cevabını yazımızda bulabilirsiniz. Çocukların okulda yapacakları bazı gösterilerde giyecekleri kostüme uygun bir taç gerekmektedir. Böyle bir durumda eva kağıdı, keçe ya da fon kartonu gibi malzemeler kullanarak çok kolay bir şekilde taç yapabilirsiniz. Dışarıdan baktığınızda böyle bir çalışmayı yapmanın zor olduğunu düşünebilirsiniz. Uygulamanın yapımında hazır taç kalıbı kullanılması çalışmayı epey kolaylaştırmaktadır. Sizin bu konuda tek yapmanız gereken aşağıda vereceğimiz malzemeleri temin etmek ve yapım aşamasını dikkatli bir şekilde uygulamak.

Gerekli Malzemeler

  •  İstediğiniz renkte eva kağıdı
  • Taç Kalıbı
  • Kalem
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Eva ile Taç Yapımı

Eva ile taç yapmak için ilk olarak bir kağıda taç çizmeniz gerekiyor. Eğer iyi çizim yapamıyorsanız bir taç resminin çıktısını alarak onu da kalıp olarak kullanabilirsiniz. Gerekli malzemeleri temin ettiyseniz taç yapımına başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak taç kalıbını eva kağıdının üzerine yerleştirin ve kalem ile etrafından geçin.
  • Daha sonra makas ile dikkatli bir şekilde kesin.
  • Eva kağıdının iki ucunu yapışkan yardımı ile birbirine tutturun. ( İsterseniz yapışkan yerine zımba da kullanabilirsiniz. )
  • Son olarak eva ile yapmış olduğunuz tacı istediğiniz şekilde süsleyebilirsiniz.

Eva kağıdı ile taç yapacağınız zaman bunun çocuğunuzun başının etrafını saracak genişlikte olmasına dikkat etmelisiniz. İsterseniz tacın arka tarafına küçük bir lastik ya da çıt çıt takarak daha kolay takılmasını sağlayabilirsiniz. Elinizde parlak taş, boncuk ya da pul gibi malzemeler varsa bunları taç süslemesi için kullanarak değerlendirebilirsiniz. Tacı yapmak için tek renk eva kağıdı kullanabileceğiniz gibi iki farklı renkte eva da kullanmanız mümkün. Düz eva ile yapacağınız tacı simli eva ile süsleyerek daha şık görünmesini sağlayabilirsiniz.

Eğer elinizde taç kalıbı yoksa eva kağıdından çocuğunuzun başına uygun büyüklükte bir parça kesin. Makas ile bunun üst tarafına girinti çıkıntılar yaparak taç şekli verin. Sonrasında bunu elinizdeki malzemelere göre süsleyin ve iki ucunu birleştirerek taç yapımını tamamlayın. Siz de evde eva kağıdından taç yapmak isterseniz aşağıdaki görselden ilham alabilirsiniz. Bu tür kolay kendin yap çalışmalarını evde yapmaktan hoşlanıyorsanız, eva kağıdından yıldızlı taç ve bileklik yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Taç Kalıbı
Taç Kalıbı
Eva ile Nasıl Taç Yapılır
Eva ile Nasıl Taç Yapılır

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial