Eva ile Nasıl Fiyonk Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Eva ile nasıl fiyonk yapılır? bunu öğrenerek evde çok güzel dekoratif süsler yapabilirsiniz. Taç ve toka süslemesi için de evadan yapılan fiyonklar oldukça idealdir. Kurdele, kumaş ve keçe gibi malzemeler kullanılarak yapılan fiyonklar hediye paketi süslemesinde de sıkça kullanılmaktadır. Eva da kolay kesilip, şekillendirilen yapısı ile fiyonk yapımında kullanılabilir. Özel günlerde evinizi süslemek isterseniz evadan yapacağınız rengarenk fiyonklar bu konuda çok işinize yarayabilir. Sade görünümünden sıkıldığınız taç ve tokaları da küçük eva fiyonklarla süsleyebilirsiniz. Evde eva ile fiyonk yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Eva ile Nasıl Fiyonk Yapılır?

Kurdele ya da ip ile yapılan fiyonkları kağıt, keçe ya da eva ile de yapmanız mümkün. Evde keçe ya da eva tasarım ile uğraşıyorsanız süsleme yapmak için fiyonk yapımını bilmeniz gerekmektedir. Keçe ile fiyonk yapmayı bilmiyorsanız daha önceden paylaştığımız, keçeden kolay fiyonk yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Eva ile yapacağınız dekoratif ürünleri süslemek isterseniz bunun için de eva ile fiyonk yapımı hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Küçük kızınız varsa onun taç ve tokalarını süslemek için de evadan yapılan fiyonklar kullanılabilir. Büyük boyutta yapacağınız, istediğiniz renkte eva fiyonkları çocuk odasında dekoratif süs olarak kullanabileceğiniz gibi isterseniz duvar ve kapı süsü yapmak için de kullanabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • İstediğiniz renkte eva
 • Kalem
 • Makas
 • Silikon tabancası

Daha şık bir tasarım yapmak isterseniz düz yerine simli eva da kullanabilirsiniz.

Eva ile Fiyonk Yapımı

Eva ve diğer malzemeler hazır ise fiyonk yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

 • İlk olarak evanın üzerine istediğiniz büyüklükte bir kare çizin ve bunu makas ile güzelce kesin. Bu karenin boyutunu yapmak istediğiniz fiyonga göre ayarlamanız gerekmektedir.
 • Kestiğiniz bu kare parçanın kenarlarından içe doğru makası geçirerek ortaya doğru kesik yapın.
 • 4 kenara da bu kesiklerden yapın. Kesikleri yaparken ortada biraz boşluk bırakmanız gerekiyor.
 • Bunu yaptığınızda 4 tane üçgen parça oluşacak. Bu üçgen parçalardan birisinin kenarlarını makas ile keserek şerit haline getirin.
 • Yaptığınız şeridin karşısındaki üçgen parçanın ortasından bu şeride uygun kalınlıkta bir parçayı makas ile keserek çıkarın.
 • Üçgen şeklindeki parçaların kenarlarını ortaya getirerek silikon ile yapıştırıp birleştirin. Yukarıdaki şeridi bu ek yerinin üzerinden geçirin ve arka taraf yapıştırarak sabitleyin.
 • Son olarak fiyongun aşağıdaki parçalarını makas ile keserek şekil verin.
 • Tüm bu aşamalardan sonra eva ile fiyonk yapımı tamamdır. İsterseniz bunun orta kısmına parlak taş, boncuk ya da pul gibi aksesuarlar yapıştırarak daha şık görünmesini sağlayabilirsiniz.

Bu kolay eva tasarım çalışması sayesinde evde istediğiniz renk ve boyutta çok güzel fiyonklar yapabilirsiniz. Sevdiklerinize hediye vereceğiniz zaman bunun paketini süslemek için de kendi yaptığınız fiyonkları kullanabilirsiniz. Bu çalışmayı evde denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız, eva ile fiyonk yapımı resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir.

Eva ile Fiyonk Yapımı Resimli Anlatım
Eva ile Fiyonk Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial