Eva ile Minyatür Yastık Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde minyatür eşya yapmaktan hoşlananların ilgisini çekebilecek bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Minyatür eşya yapımı çocuklar kadar büyüklerin de ilgisini çekmektedir. Çocuğunuzun oyuncak bebek evinde oynaması için sevimli yastıklar yapmak isterseniz eva ile minyatür yastık yapımı bu konuda işinizi kolaylaştırabilir. Önerimizi değerlendirmek isterseniz uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Eva ile Minyatür Yastık Yapımı

Evde minyatür yastık yapmak için küçük bir kumaş parçası, makas, biraz elyaf ya da pamuk, iğne ve iplik yeterlidir. Kumaşı yapmak istediğiniz yastığın boyutuna uygun olarak kesip bunun içini elyaf ile doldurun. Son olarak açık olan kenarı dikerek yastık yapımını tamamlayabilirsiniz. Eğer dikişsiz minyatür yastık yapmak isterseniz malzeme olarak eva kullanabilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan kalan eva parçaları varsa bunları minyatür yastık yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada simli eva kullanılmış.

Evadan Minyatür Yastık
Evadan Minyatür Yastık

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte eva
  • Kalem
  • Makas
  • Yastığın içini doldurmak için elyaf veya pamuk
  • Silikon Tabancası

Uygulamanın yapımında düz, simli ya da desenli eva kullanabilirsiniz. Bunun dışında isterseniz boncuk ve pul gibi süsleme malzemeleri de kullanabilirsiniz.

Eva ile Minyatür Yastık Nasıl Yapılır?

Eva ve diğer malzemeler hazır ise minyatür yastık yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak evanın üzerine kalem ile kare veya dikdörtgen çizin.
  • Daha sonra çizgilerin üzerinden makas ile geçerek kesin.
  • Bu şekilde parçaları hazırladıktan sonra bunların açık olan kenarlarını silikon ile yapıştırarak kapatın. Kenarlardan birisini yapıştırmadan bırakın.
  • Bu açık olan yerden yastığın içini elyaf ile doldurun. Daha sonra açık olan kenarı da yapıştırarak kapatın.

Tüm bu aşamalardan sonra evadan yastık yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz üzerine küçük süslemeler yapıştırabilirsiniz. Bu kolay uygulama sayesinde evde kısa sürede istediğiniz sayıda minyatür yastık yapabilirsiniz. İsterseniz yastıkları kalp, çiçek veya yıldız şeklinde de yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Aynı uygulamayı keçe ile de yapabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda eva ile minyatür yastık yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde sevimli bir minyatür koltuk yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız Barbie için koltuk yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Eva ile Minyatür Yastık Yapımı Resimli Anlatım
Eva ile Minyatür Yastık Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial