Eva ile Minyatür Çiçek Saksısı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Hobi olarak minyatür eşya yapmak hem çocuklar hem de yetişkinler için oldukça keyiflidir. Özellikle küçük çocuğunuz varsa bu tür aktiviteleri birlikte yaparak eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Biz de sizlere bu konuda ilham vermek için eva ile minyatür saksı yapımı başlığı altında örnek bir çalışma paylaşıyoruz. Uygulamayı yapmak isterseniz gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Eva ile Minyatür Çiçek Saksısı Yapımı

Evde minyatür çiçek saksısı yapmak için uygun şekilde minik plastik malzemeler kullanabilirsiniz. Eğer bu tür malzeme bulamazsanız eva, keçe ya da kağıt kullanarak size anlatacağımız kolay yöntemi uygulayabilirsiniz. Bu yöntem barbie minyatür eşya yapımı için de çok işinize yarayabilir. Çocuğunuzun oyuncak evinin dekorunu güzelleştirmek için de bu minyatür saksıları kullanabilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan artan eva parçaları varsa bunları uygulamanın yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Yapacağınız minik saksıların arkasına küçük bir mıknatıs yapıştırarak bunları buzdolabı süsü olarak da kullanabilirsiniz.

Minyatür Çiçek Saksısı
Minyatür Çiçek Saksısı

Gerekli Malzemeler

  • Birkaç farklı renkte düz ya da simli eva
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Eva ile Minyatür Çiçek Saksısı Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise minyatür çiçek saksısı yapımı için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Saksı yapmak için evadan 1 parmak genişliğinde şerit kesin.
  • Kestiğiniz bu şeridin iki ucunu makas yardımı ile verev olarak kesin.
  • Sonrasında uçları yapıştırıcı ile birbirine tutturun.
  • Saksının altını yapmak için evadan yuvarlak bir parça kesin ve bunu uçlarını birleştirdiğiniz şeridin altına yapıştın.
  • Kenardaki fazlalıkları makas ile dikkatli bir şekilde kesin.

Tüm bu aşamalardan sonra eva ile minyatür saksı yapımı tamamlanmış oluyor. Bu şekilde istediğiniz sayıda saksı yaptıktan sonra eva ile küçük çiçekler hazırlayarak bunları içine koyabilirsiniz. Evde bu kolay çalışmayı uygulamak isteyenler için aşağıda eva ile minyatür çiçek saksısı yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Küçük okul eşyalarını süslemek için kolay sticker yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız minyatür sticker yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Eva ile Minyatür Çiçek Saksısı Yapımı Resimli Anlatım
Eva ile Minyatür Çiçek Saksısı Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial