Eva ile Minyatür Çerçeve Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle kolay minyatür çerçeve yapabileceğiniz bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Minyatür çerçeveyi oyuncak evde kullanabileceğiniz gibi isterseniz dekoratif süs olarak da değerlendirebilirsiniz. Bu tarz süslemeler fazla yer kaplamadığı için çalışma masanızın üzerine dekor amaçlı koyabilirsiniz. Eva ile minyatür çerçeve yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Eva ile Minyatür Çerçeve Yapımı

Minyatür eşya yapmak hem çocuklar hem de yetişkinler için keyifli bir uğraştır. Elinizdeki birçok artık malzeme ile minik eşyalar tasarlayabilirsiniz. Küçük karton kutular, plastik kapaklar, küçük meyveli yoğurt ve puding kapları bu tür çalışmalarda sıkça kullanılmaktadır. Biz de fırsat buldukça sizlerle evde yapabileceğiniz bu kolay kendin yap çalışmalarından örnekler paylaşıyoruz. Bugün de rengarenk mini çerçeveler yapıyoruz.

Evde minyatür çerçeve yapmak için kağıt, karton, keçe ve eva gibi malzemelerin yanı sıra gazoz kapağı da kullanabilirsiniz. Bu konuda örnek bir çalışma incelemek isterseniz, kartondan minyatür çerçeve yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan kalan eva parçaları varsa bunlarla minik çerçeveler yapabilirsiniz. Bu şekilde çiçek, kalp, yıldız veya istediğiniz şekilde çerçeve tasarlayabilirsiniz. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada çerçeveler dekor amaçlı kullanılacağı için boyutları biraz büyüktür. Siz daha küçük boyutta da yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler
 • İstediğiniz renkte düz, desenli ya da simli eva
 • Kalem
 • Makas
 • Bir parça karton
 • Bant

Minyatür Çerçeve Nasıl Yapılır?

Malzemeler hazır ise minik çerçevelerin yapımı için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

 • Eva parçalarının arka tarafına kalem ile istediğiniz şekilleri çizin.
 • Bu çizgilerin üzerinden makas ile keserek fazlalıkları çıkarın.
 • Çerçeveleri anlattığımız gibi hazırladıktan sonra kartondan ince şeritler kesin.

Eva ile Mini Çerçeve Yapımı Resimli Anlatım

 • Bunlar minyatürlerin arkasına destek olarak kullanılacağı için bir parmak genişliğinde olmaları yeterlidir.
 • Hazırladığınız bu karton şeritleri ortan ikiye katlayın ve çerçevelerin arkasına bant ile resimde gördüğünüz şekilde yapıştırın.
 • Çerçevelerin üzerine küçük bir resim veya sticker yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra eva ile çerçeve yapımı tamamlanmış oluyor. Sevimli çerçeveler kullanıma hazırdır. Evde kolay bir şekilde minyatür eşya yapmak istediğinizde yazımızda anlattığımız yöntem işinize yarayabilir. Aynı uygulamayı karton veya keçe gibi malzemelerle de yapabilirsiniz. Aynı malzeme ile minik yastıklar yapmak için, eva ile minyatür yastık yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial