Eva ile Mini Çerçeve Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle çalışma masanızı süslemeniz konusunda ilham verecek bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Çalışma masanızda biblo kullanmayı seviyor fakat fazla yer kapladığı için kullanamıyorsanız minik resim çerçeveleri yaparak bunları masa süslemesinde kullanabilirsiniz. Masanızda üzerinde sevimli resimler bulunan çerçeveler olmasını isterseniz size anlatacağımız kolay yöntemi uygulayabilirsiniz. Önerimiz hoşunuza gittiyse eva ile mini çerçeve yapımı için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın yapılışını yazımızda bulabilirsiniz.

Eva ile Mini Çerçeve Yapımı

Eva yumuşak ve süngerimsi yapısı nedeni ile dekoratif süs yapımında sıkça kullanılmaktadır. Elinizde başka çalışmalardan kalan eva parçaları varsa bunları çerçeve yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Yapacağınız çerçevenin üzerine sticker yapıştırarak harika bir dekoratif süs yapabilirsiniz. İsterseniz sevdiklerinizin küçük resimlerini de çerçevenin üzerine yapıştırabilirsiniz. Çerçevenin ayakta durmasını sağlayacak parçanın yapımında karton kullanılmaktadır. Bunun için özel olarak karton almanıza gerek yok. Evde boş karton kutu varsa bunu kullanabilirsiniz. Yapacağınız minik ve sevimli çerçeveler çocuk odası içinde uygundur.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte düz, desenli ya da simli eva
  • Kalem
  • Makas
  • Bir parça karton
  • Bant

Eva ile Mini Çerçeve Nasıl Yapılır?

Eva ve diğer malzemeler hazır ise mini çerçeve yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Eva parçalarının üzerine kalem ile kalp, çiçek, yıldız ya da küçük bir dikdörtgen çizin. İsterseniz başka desenlerde tercih edebilirsiniz.
  • Daha sonra çizgilerin üzerinden makas ile geçerek dikkatlice kesin.
Eva ile Mini Çerçeve Yapımı Resimli Anlatım
Eva ile Mini Çerçeve Yapımı Resimli Anlatım
  • Bu şekilde çerçeveleri hazırladıktan sonra kartondan bir parmak genişliğinde şeritler kesin.
  • Hazırladığınız bu karton şeritleri ortan ikiye katlayın ve çerçevelerin arkasına bant yardımı ile sabitleyin.
  • Çerçevelerin üzerine küçük resim ya da sticker yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra eva ile çerçeve yapımı tamamlanmış oluyor. Mini çerçeveleri masanızın üzerine yerleştirebilirsiniz. Yazımızda anlattığımız bu kolay kendin yap çalışması sayesinde evde zevkinize uygun dekoratif süsler yapabilirsiniz. İsterseniz çerçeveleri daha büyük boyutta da yapabilirsiniz. Aynı çalışma keçe ya da fon kartonu ile de yapılabilir. Çerçevelerin üzerine sticker yerine eva ile yapacağınız minik süsler de yapıştırabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda uygulamanın videolu anlatımı paylaşıyoruz. Duvara asabileceğiniz bir resim çerçevesi yapmak isterseniz, dil çubuklarından çerçeve yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial