Eva ile Konserve Kutusu Süsleme
Sosyal medyada paylaş

Eva ile konserve kutusu süsleme çok kolay bir geri dönüşüm çalışması olarak ilginizi çekebilir. Günümüzde plastik, cam ve teneke ile çok güzel dekoratif ürünler yapılmaktadır. Evinizin mutfağında atılmayı bekleyen boş konserve kutusu varsa siz de bizim yaptığımız gibi bunu süsleyerek güzel bir dekor ürünü tasarlayabilirsiniz. Teneke kutuları boyayarak ya da üzerlerini çeşitli malzemeler ile kaplayarak kısa sürede harika tasarımlar oluşturabilirsiniz. Bu önerimizi değerlendirmek isterseniz eva ile konserve kutusu süslemek için ihtiyacınız olan malzemelerin listesini ve uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Eva ile Konserve Kutusu Süsleme

Evde konserve kutusu süsleme konusunda farklı seçenekler mevcuttur. Bu teneke kutuları akrilik ya da sprey boya ile boyayarak daha güzel görünmelerini sağlayabilirsiniz. İsterseniz bu aşamada teneke kutuların üzerine desen de yapabilirsiniz. Boyamakla uğraşmak istemiyorsanız o zaman bu kutuları kağıt, keçe veya eva gibi malzemeler ile kaplayabilirsiniz. Böyle bir süslemenin çok sade olacağını düşünüyorsanız bizim bahsedeceğimiz geri dönüşüm çalışmasını yapmayı deneyebilirsiniz. Konserve kutusunun üzerine küçük eva parçaları ile yapacağınız kaplama ile çok şık bir tasarıma imza atabilirsiniz.

Eva ile Konserve Kutusu Süsleme-1
Eva ile Konserve Kutusu Süsleme-1

Gerekli Malzemeler

 • 1 tane konserve kutusu
 • Farklı renkte düz ya da simli eva
 • Makas
 • Yapıştırıcı

Bunların dışında evaya desen çıkarmak için küçük kalp, yıldız ya da çiçek kalıpları kullanabilirsiniz.

Eva ile Konserve Kutusu Nasıl Süslenir?

Uygulamanın yapımına başlamadan önce konserve kutusunu güzelce yıkayarak içini temizleyin. Kuruduktan sonra aşağıdaki adımları uygulayarak kısa sürede güzel bir dekoratif ürün yapabilirsiniz.

 • İlk olarak evaları makas yardımı ile küçük parçalar halinde kesin.
 • Kalıplar yardımı ile ihtiyacınız kadar kalp, çiçek ya da yıldız yapın.
 • Bu şekilde kaplama malzemelerini hazırladıktan sonra sıra süsleme aşamasına geldi.
 • Eva parçalarına yapıştırıcı sürerek teneke kutunun üzerini yukarıdan aşağıya doğru kaplayın.
 • Bunu yaparken bir kürdan yardımı ile evaları birbirine doğru ittirerek arada boşluk kalmasını önleyebilirsiniz.
 • Eva parçaları ile kaplama yaparken aralara kalpleri de koyarak kendi zevkinize göre bir süsleme yapabilirsiniz.
 • Teneke kutunun üzerini tamamen kapladıktan sonra bu güzel dekoratif ürünü kalemlik ya da vazo olarak kullanabilirsiniz.

İsterseniz eva parçalarını üçgen yerine istediğiniz büyüklükte kare ya da dikdörtgen şeklinde de kesebilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan kalan eva parçalarını da uygulamanın yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Evde bu çalışmayı yapmak isteyenlere ilham vermesi için aşağıda konserve kutu süslemesi resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Bu tür uygulamalar ilginizi çekiyorsa daha önce paylaştığımız eva kağıdı ve teneke kutudan uğur böceği yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Konserve Kutu Süslemesi Resimli Anlatım
Konserve Kutu Süslemesi Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial