Eva ile Kolay Küpe Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Eva ile kolay küpe yapımı farklı bir takı tasarım çalışması olarak ilginizi çekebilir. Evde takı tasarım yapmak için genelde metal ya da plastik aksesuarlar kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra örgü küpe, yüzük, kolye ve bileklik modelleri de bulunmaktadır. Son dönemlerde küpe yapımında keçe de kullanılmaktadır. Keçe ile yapılan küpelerden ilham alarak biz de eva ile küpe yaptık. Evde bu kolay takı tasarım çalışmasını denemek isterseniz gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Eva ile Kolay Küpe Yapımı

Eva ile Küpe Yapımı
Eva ile Küpe Yapımı

Evde eva ile küpe yapmak oldukça kolaydır. Uygulamaya başlamadan önce nasıl bir tasarım yapacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Eva süngerimsi bir yapıda olduğu için rahatlıkla istediğiniz şekli verebilirsiniz. Sade tasarımlardan hoşlanıyorsanız bizim yaptığımız gibi uzun bir küpe yapmayı tercih edebilirsiniz. Bu konudaki seçimi size bırakıyoruz. Eva ile küpe yapmak için düz eva kullanabileceğiniz gibi isterseniz simli ya da desenli eva da kullanabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte eva
  • Kalem
  • Makas
  • Küpe kopçası
  • Evaya delik açmak için ince uçlu sivri bir nesne

Süsleme yapmak için boncuk ya da pul ve yapıştırıcı gibi malzemeler gerekmektedir.

Eva ile Küpe Nasıl Yapılır?

Listedeki malzemeler hazır ise küpe yapımı için aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

  • İlk olarak kalem ile evanın üzerine 2 tane uzun ince şerit çizin ve bunları makas ile dikkatlice kesin.
  • Bu şekilde küpenin ana hatları ortaya çıkmış oluyor.
  • Sonraki aşamada bu parçaların üzerine pulları tek tek yapıştırın. Bunu yaparken yukarıda küpe kopçasını takmak için boşluk bırakmayı unutmayın.
  • Küpe süslemesini tamamladıktan sonra yukarısına ince uçlu bir nesne ile delik açın.
  • Bu deliklerden küpe kopçasını geçirdikten sonra yeni küpeyi kulağınıza takarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Evde kullanmadığınız küpeler varsa bunların kopçalarını çıkararak uygulamanın yapımında kullanabilirsiniz. Yeni kopça almak isterseniz hobi malzemeleri satan yerlerden rahatlıkla temin edebilirsiniz. Aynı yöntemi uygulayarak farklı tasarımlar da oluşturabilirsiniz. Bu kolay takı tasarım çalışması sayesinde evde istediğiniz renk ve modelde çok güzel küpeler yapabilirsiniz. Uygulamayı denemek isteyenler için aşağıda evadan küpe resimli anlatım paylaşıyoruz. Bu tarz kolay takı tasarım çalışmaları yapmaktan hoşlanıyorsanız daha önce paylaştığımız eva ile bileklik ve yüzük yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Evadan Küpe Resimli Anlatım
Evadan Küpe Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial