Eva ile Kolay Kitap Ayracı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bu yazımızda kitap okumayı sevenlerin keyif alarak uygulayacağı bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Tasarımı size ait olan bir ayraç kullanmak ya da sevdiklerinize hediye etmek isterseniz size anlatacağımız kolay yöntemi uygulayabilirsiniz. Bu yöntemi uygulayarak sadece tek bir eva ile birkaç tane kitap ayracı yapmanız mümkün. Önerimiz dikkatinizi çektiyse eva ile kolay kitap ayracı yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Eva ile Kolay Kitap Ayracı Yapımı

Evde kitap ayracı yapmak için farklı malzeme ve yöntemler kullanılmaktadır. Malzeme olarak kağıt, fon kartonu, keçe ve kullanılabilir. Bu tür malzemeler ile kalp, çiçek ve yıldız şeklinde kitap ayraçları yapabilirsiniz. Bunun için malzemenin üzerine istediğiniz şekli kalem ile kesip makas ile kesmeniz yeterlidir. Bu tür bir kendin yap çalışması yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız çikolata ambalajı ile kitap ayracı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Cetvel şeklinde uzun bir ayraç yapmak isterseniz anlatacağımız yöntemi deneyebilirsiniz.

Eva Kitap Ayracı
Eva Kitap Ayracı

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte düz, desenli ya da simli eva
  • Cetvel
  • Kalem
  • Makas

Eva ile Kitap Ayracı Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise kitap ayracı yapmak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

  • İlk olarak cetveli evanın üzerine yerleştirerek istediğiniz uzunlukta bir şerit çizerek bunu makas ile kesin.
  • Bu şekilde kitap ayracını hazırladıktan sonra bu şekilde kullanabileceğiniz gibi biraz daha şık hale getirmek için kenarlarını makas ile keserek şekil verebilirsiniz.
  • İsterseniz makas ile kitap ayracının bir ucunu sivri olarak kesip diğer ucunun kenarlarını da hafif yuvarlayarak kesebilirsiniz.
  • İsterseniz kitap ayracını ikiye katladıktan sonra iki kenarından küçük bir pay bırakarak kesik yapabilirsiniz. Anlattığımız şekilde kesikleri yaptıktan sonra ortada oluşan şeridin tek ucunu makas ile keserek v şeklinde kesin. Bu şekilde kaldığınız sayfayı ayraca rahatça tutturabilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz kolay yöntemler sayesinde evde kısa sürede çok güzel kitap ayraçları yapabilirsiniz. Daha şık bir görünüm elde etmek isterseniz ayraçlara eva veya küçük bir sticker ile süsleme yapabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda eva ile kolay kitap ayracı yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial