Eva ile Kolay Kelebek Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Eva ile kolay kelebek yapımı ile siz de evde harika süslemeler yapabilirsiniz. Kelebek figürü birçok farklı kendin yap çalışmasında kullanılmaktadır. Kumaş, fon kartonu, keçe ve eva kağıdı gibi malzemeler kullanılarak çok güzel kelebekli süsler yapılmaktadır. Kelebek şeklindeki sticker’lar da son dönemlerde oldukça popülerdir. Odanızın duvarına ya da kapıya yapacağınız kelebek süslemeleri ile evinizin dekorunu daha şık bir hale getirebilirsiniz. Bunun yanı sıra çocuk ve bebek odasına duvar süsü ya da sarkaç süs yapmak için de kelebek süsler sıkça kullanılmaktadır. Bu yazımızda anlatacağımız pratik yöntemlerden faydalanarak siz de eva ile çok güzel kelebekler yapabilirsiniz. Bu önerimiz dikkatinizi çektiyse konu hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Eva ile Kelebek Yapmak için Hangi Malzemeler Gereklidir?

Eva ile kelebek yapmak isterseniz bunun için ilk olarak istediğiniz renkte bir eva kağıdı almanız gerekiyor. Çizim yeteneğiniz yoksa ya da çok sayıda kelebek yapacaksanız bu konuda zorluk çekmemek için kelebek şablonuna da ihtiyacınız olabilir. Bunların dışında kalem, makas, yapıştırıcı ve süsleme aksesuarları da gereklidir. İsterseniz bir kartona istediğiniz boyutta kelebek çizip bunu makas ile keserek kelebek şablonunu kendiniz de yapabilirsiniz. Eva kağıdını kırtasiyelerde ve hobi malzemeleri satan yerlerde bulabilirsiniz. Yapacağınız tasarıma uygun şekilde her renk simli ya da arkası yapışkanlı eva kağıdını bulmanız mümkün. Şık bir tasarım yapmak isterseniz simli eva kağıdı kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Kelebek Şablonu
Kelebek Şablonu

Eva ile Nasıl Kelebek Yapılır?

Eva ile nasıl kelebek yapılır diye merak ediyorsanız bu sorunun cevabı yapacağınız kelebek modeline göre değişebilir. Sade ve basit bir tasarım yapmak isterseniz şablon yardımı ile evanın üzerine kelebeği çizin. Daha sonra bunu makas ile dikkatli bir şekilde keserek çıkarın. Yaptığınız kelebeği ister bu şekilde kullanabilir ya da bunu bir mandala takarak istediğiniz yere dekoratif süs olarak tutturabilirsiniz. Eva ile küçük kelebekler yapıp bunları toka ya da taç süslemesinde de kullanabilirsiniz.

Eva ile yapacağınız kelebekleri inci görünümlü boncuklar ile süsleyerek ortaya harika tasarımlar çıkarabilirsiniz. Bu tür süs aksesuarlarını yapıştırmak için en ideal yapıştırıcı silikondur.

Eva ile Kolay Kelebek Yapımı
Eva ile Kolay Kelebek Yapımı

İki tane farklı boyutta kelebek yapıp bunlardan küçük olanını diğerinin üzerine yapıştırarak da çok güzel kelebekler yapmanız mümkün. Kelebek yapımında simli eva kağıdı kullanırsanız ayrıca başka süsleme yapmanıza gerek kalmayacaktır.

Eva ile Kolay Kelebek Yapımı-1
Eva ile Kolay Kelebek Yapımı-1

Kelebek yapımında iki farklı renkte eva kullanarak daha güzel kelebekler yapabilirsiniz. Bu eva kağıtlarından birisi simli olursa ortaya daha şık bir tasarım çıkacaktır.

Eva ile Kolay Kelebek Yapımı-2
Eva ile Kolay Kelebek Yapımı-2

Bu yazımızda eva ile kelebek yapımı hakkında yapabileceğiniz en kolay uygulamalardan örnekler paylaştık. Bunlardan hangisi kolayınıza geliyorsa onu uygulayabilirsiniz. Aynı çalışmayı fon kartonu ya da keçe ile de yapmanız mümkün. Bu tür kolay kendin yap çalışmaları dikkatinizi çekiyorsa, keçeden kolay kelebek yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial