Eva ile Kolay Kalem Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kalem süsü öğrencilerin severek kullandığı bir okul malzemesidir. Küçük çocuğunuz varsa evde onunla birlikte kalem süsü yapmayı deneyebilirsiniz. Bu konuda işinizi kolaylaştırmak için yazımızda eva ile kalem süsü yapımı başlığı altında bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz eva ile kalem süsü yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Eva ile Kolay Kalem Süsü Yapımı

Evde kalem süsü yapımı için kağıt, karton, keçe ve eva gibi malzemeler kullanılabilir. Eva süngerimsi yapısı nedeni ile daha dayanıklı olduğu için kalem süsü yapımı için ideal bir malzemedir. Kırtasiyeden alacağınız düz veya desenli evaları kullanarak evde harika kalem süsleri yapabilirsiniz. Size anlatacağımız yöntem sayesinde kalem süsüne ek bir parça yapmadan kaleme rahatlıkla geçirebilirsiniz. Tek parça halindeki kalem süsü hem şık hem de kullanışlı olacaktır. Evde başka çalışmalardan kalan eva parçaları varsa bunları da uygulamayı yaparken kullanarak değerlendirebilirsiniz.

Eva Kalem Süsü
Eva Kalem Süsü

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte eva
  • Kalem
  • Makas

Kalem süslerine minik oynar göz takarak sevimli tasarımlar oluşturabilirsiniz.

Eva ile Kalem Süsü Nasıl Yapılır?

Yapacağınız kalem süslerinin şekline karar verdikten sonra isterseniz bir kağıda bunların kalıbını çıkararak çizimi daha rahat yapabilirsiniz. Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

  • Evanın üzerine kalem ile istediğiniz figürü çizin. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada kedi, balık, ayıcık ve kalp şekilleri çizilmiş. Siz de kendi zevkinize göre şekiller çizebilirsiniz.
  • Çizimleri yaptıktan sonra bunları makas ile keserek çıkarın.
Eva Kalem Süsü Yapımı Resimli Anlatım
Eva Kalem Süsü Yapımı Resimli Anlatım
  • Bu şekilde kalem süslerini yaptıktan sonra bunları kaleme geçirmek için yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi ikiye katlayarak makas ile iki tane küçük kesik yapın.
  • Bu kesiklerden kalemi geçirerek yaptığınız kalem süsünü kullanabilirsiniz.

Bu kolay yöntem sayesinde evde rengarenk kalem süsleri yaparak çocuğunuzu mutlu edebilirsiniz. Kolay bir uygulama olduğu küçük çocuklar da bu çalışmayı keyif alarak yapabilirler. Çalışmayı denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda eva kalem süsü yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Farklı bir malzeme ile kalem süsü yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız ponpon ile kalem süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial