Eva ile Kolay Fiyonk Yapımı Videolu Anlatım

Eva ile Kolay Fiyonk Yapımı Videolu Anlatım
Sosyal medyada paylaş

Eva ile kolay fiyonk yapımı videolu anlatım sayesinde siz de evde kolay bir şekilde dekoratif fiyonk yapabilirsiniz. Kurdele ve ince kumaşlarla yapılan fiyonk farklı malzemeler kullanılarak da yapılabilir. Kağıt, keçe ve eva ile yapılan fiyonklar şık görünümleri nedeni ile dekoratif ürün tasarlarken sıkça kullanılmaktadır. Evde güzel bir dekor ürünü yapmak, resim çerçevesi süslemek veya hediye paketine takmak için fiyonga ihtiyacınız varsa size bahsedeceğimiz kolay eva tasarım çalışmasını yapmayı deneyebilirsiniz.

Eva ile Kolay Fiyonk Yapımı Videolu Anlatım

Evde eva ile fiyonk yapmak dışarıdan bakıldığında zor bir çalışma gibi görülebilir. Uygulamayı yaparken doğru çizim ve kesim tekniklerini uygularsanız ilk denemenizde bile çok güzel bir fiyonk yapmanız mümkün. Eva dekoratif süs yapımında sıkça kullanılan bir malzemedir. Kırtasiye ya da hobi marketlerden istediğiniz renkte eva alarak siz de evde zevkinize göre bir dekoratif süs yapabilirsiniz. Sevdiklerinize hediye vereceğiniz zaman bunların paketlerine kendi yapacağınız evadan fiyonkları takarak hediyenizi daha anlamlı hale getirebilirsiniz. Az malzeme kullanarak güzel bir tasarım yapmak isterseniz eva ile fiyonk yapımı tam size göre.

Gerekli Malzemeler

 • İstediğiniz renkte düz ya da simli eva
 • Kalem
 • Makas
 • Silikon tabancası

Eva ile Fiyonk Yapımı

 • İlk olarak evanın üzerine istediğiniz büyüklükte bir kare çizin ve bunu makas ile güzelce kesin. Bu karenin boyutunu yapmak istediğiniz fiyonga göre ayarlamanız gerekmektedir.
 • Kestiğiniz bu kare parçanın kenarlarından içe doğru makası geçirerek ortaya doğru kesik yapın.
 • 4 kenara da bu kesiklerden yapın. Kesikleri yaparken ortada biraz boşluk bırakmanız gerekiyor.
 • Bunu yaptığınızda 4 tane üçgen parça oluşacak. Bu üçgen parçalardan birisinin kenarlarını makas ile keserek şerit haline getirin.
 • Yaptığınız şeridin karşısındaki üçgen parçanın ortasından bu şeride uygun kalınlıkta bir parçayı makas ile keserek çıkarın.
 • Üçgen şeklindeki parçaların kenarlarını ortaya getirerek silikon ile yapıştırıp birleştirin. Yukarıdaki şeridi bu ek yerinin üzerinden geçirin ve arka taraf yapıştırarak sabitleyin.
 • Son olarak fiyongun aşağıdaki parçalarını makas ile keserek şekil verin.

Tüm bu aşamaları yaptığınızda ortaya güzel bir fiyonk çıkacaktır. Fiyongu süsleme isterseniz ortasına küçük parlak bir taş, boncuk ya da pul yapıştırabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Uygulamanın resimli anlatımını incelemek isterseniz daha önceden paylaştığımız, eva ile nasıl fiyonk yapılır yazımızda bulunan resimli anlatıma göz atabilirsiniz. Şimdi sizi evadan kolay fiyonk yapımı videolu anlatımla baş başa bırakıyoruz. Kolay gelsin. Video için KadınHanem YouTube kanalına teşekkür ederiz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial