Eva ile Kavanoz Süslemesi Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evdeki cam kavanozları değerlendirebileceğiniz kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Çoğumuzun evinde boş cam kavanoz bulunmaktadır. Bu kavanozları atmak yerine farklı şekillerde değerlendirebilirsiniz. Sizlere bu konuda ilham vermek için yazımızda eva ile kavanoz süslemesi yapımı paylaşıyoruz. Önereceğimiz kolay yöntem sayesinde kavanozu kısa sürede harika bir dekoratif ürüne dönüştürebilirsiniz. Uygulamanın yapımı için gerekli malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Eva ile Kavanoz Süslemesi Yapımı

Evde bulunan cam kavanozları süslemek için farklı yöntemler uygulayabilirsiniz. Bu kavanozları akrilik boya ya da sprey boya ile boyayarak şık bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Boyamak yerine kavanozun üzerine desenli bant ile şeritler halinde süsleme yapabilirsiniz. Cam şişe süslemesinde olduğu gibi kavanozun üzerine ip de dolayabilirsiniz. Bu konuda yapabileceğiniz en kolay uygulamalardan birisi de eva ile kavanoz süslemesi yapımıdır. Elinizde başka çalışmalardan artan eva parçaları varsa bunları uygulamanın yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz.

Kavanoz Süslemesi
Kavanoz Süslemesi

Gerekli Malzemeler

  • Cam kavanoz
  • 2 farklı renkte eva
  • Makas

Uygulamanın yapımında simli ya da düz eva kullanabilirsiniz. Kolaylık olması için arkası yapışkanlı eva kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Eva ile Kavanoz Süslemesi Nasıl Yapılır?

Kavanoz ve diğer malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede şık bir tasarım oluşturabilirsiniz. Uygulamanın yapımına başlamadan önce kavanozun üzerinde yapışkanlı kağıt varsa bunu çıkarın ve kavanozu güzelce kurutarak uygulamaya başlayın.

  • İlk olarak evadan makas yardımı ile ince şeritler kesin.
  • Bu şekilde istediğiniz sayıda şerit kestikten sonra bunları kavanozun üzerine yatay veya dikey olarak yapıştırın.
  • Eva ile yaptığınız şeritleri kavanozun üzerine yan yana ya da aralarında boşluk bırakarak yapıştırabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Tüm bu aşamaların ardından dekoratif kavanoz yapımı tamamlanmış oluyor. Bu şık ürünü vazo ya da mumluk olarak kullanabilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada ince şeritler kesilerek bunlar cam kavanoza dolanarak süsleme yapılmış. Siz isterseniz şeritleri daha kalın olarak da kesebilirsiniz. Evde cam kavanoz süslemesi yapmak için farklı bir yöntem denemek isterseniz daha önce paylaştığımız kavanoz ve ince çorap ile mumluk yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial