Eva ile Kar Tanesi Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Eva ile kar tanesi süs yapımı kolay bir çalışma olduğu için bunu çocuklarda rahatlıkla yapabilirler. Kar tanesi dekoratif süs olarak sıkça kullanılmaktadır. Yılbaşı süsü olarak da kullanılan kar tanesini evde kendiniz de yapabilirsiniz. Karton, ahşap çubuk,  keçe ve eva gibi malzemelerle çok güzel kar tanesi süsler yapılabilir. Biz de bugün sizlere eva ile kolay kar tanesi yapabileceğiniz bir çalışmadan bahsetmek istiyoruz. Salon ve oturma odasında dekoratif süs olarak ya da yılbaşı ağacı süslemesinde kullanmak için kar tanesi yapmak isterseniz uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Eva ile Kar Tanesi Süs Yapımı

Evadan kar tanesi yapmak isterseniz bunun için uygulayabileceğiniz 2 farklı yöntem bulunmaktadır. İlk yöntemde evanın üzerine istediğiniz boyutta kar tanesi çizin. Bu konuda çizim yeteneğinize güvenmiyorsanız internet üzerinden istediğiniz bir kar tanesinin çıktısını alıp bunu evanın üzerine kopyalayarak çıkarabilirsiniz. Bu tür bir uygulama yaptığınızda kar tanesinin çıkıntılarını kesmeniz zor olabilir. İsterseniz bizim bahsedeceğimiz daha kolay olan çalışmayı yapmayı tercih edebilirsiniz. Bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımı aşağıdadır.

Gerekli Malzemeler

 • İstediğiniz renkte eva
 • 1 tane hobi çubuğu
 • Kalem
 • Makas
 • Yapıştırıcı
 • Kar tanesinin ortası için küçük parlak taş ya da simli eva
 • Süsü asmak için ince bir kurdele ya da ip

Eva ile Kar Tanesi Süs Nasıl Yapılır?

Kar tanesi yapmak için 3 tane şerit şeklinde parça gerekmektedir. Bunu yapmakta zorlanmamak için hobi çubuğu kullanabilirsiniz. Malzemeler hazır ise dekoratif kar tanesi yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

 • Hobi çubuğunu evanın üzerine yerleştirin ve kalem ile etrafından geçerek şeridi çizin. Sonrasında bunu makas ile keserek çıkarın. Şeridi ortadan ikiye keserek biraz inceltin.
 • Bu şekilde 3 tane aynı boyutta şerit hazırladıktan sonra bunları düz bir zemine alın.
 • Şeritlerden 2 tanesini çarpı oluşturacak şekilde birbirinin üstüne koyun. Bunların ortasına da diğer şeridi yerleştirin.
 • Tam ortaya yapıştırıcı sürerek kar tanesini oluşturun. Simli evadan kar tanesinin ortasını kaplayacak boyutta yuvarlak bir parça kesin. Bunu da kar tanesinin ortasına yapıştırın.
 • Bu şekilde dekoratif süsü yaptıktan sonra bir ipi ikiye katlayarak bunu arkadan kar tanesine yapıştırarak tutturun. Bu ip askı sayesinde kar tanesini istediğiniz yere asabilirsiniz.

Yapacağınız kar tanesinin daha şık görünmesini isterseniz uygulamayı yaparken simli eva kullanabilirsiniz. Bu kolay tasarım çalışması sayesinde evde istediğiniz renk ve boyutta kar tanesi süsler yapabilirsiniz. Evde bu çalışmayı denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda, eva ile kar tanesi yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Başka bir malzeme kullanarak kar tanesi yapmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, şişe mantarından kar tanesi yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Eva ile Kar Tanesi Yapımı Resimli Anlatım
Eva ile Kar Tanesi Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial