Eva ile Kalem Başlığı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Eva süngerimsi yapısı nedeni ile birçok kendin yap çalışmasında kullanılmaktadır. Kırtasiye ya da hobi malzemeleri satan yerlerde düz, simli ve desenli her türlü eva bulabilirsiniz. Bugün sizlerle eva ile kalem süsü yapabileceğiniz kolay bir yöntem paylaşıyoruz. Yapıştırıcı kullanılmayan bu çalışmayı çocuklarda zorlanmadan yapabilirler. Elinizde başka çalışmalardan artan eva parçaları varsa bunları uygulamanın yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Tasarımı size ait olan bir kalem süsü kullanmak isterseniz eva ile kalem başlığı yapımı için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Eva ile Kalem Başlığı Yapımı

Evde kalem başlığı yapmak için renkli kağıt, fon kartonu, eva ve keçe gibi malzemeler kullanılabilir. Bu konuda yapabileceğiniz kolay örnek çalışmaları kendin yap kategorimizde bulabilirsiniz. Sadece tek malzeme ile yapıştırıcı kullanmadan kalem başlığı yapmak isterseniz size anlatacağımız yöntemi uygulayabilirsiniz. Bu kolay yöntem sayesinde kısa sürede istediğiniz sayıda kalem süsü yapabilirsiniz. Eva ile kalp, yıldız, çiçek, balık ya da kedi şeklinde yapacağınız kalem başlıklarını çocuğunuz severek kullanacaktır. Aşağıda bu konuda yapmış olduğumuz örnek bir çalışma paylaşıyoruz. Konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz eva ile kolay kalem süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Eva ile Kolay Kalem Süsü Yapımı
Eva ile Kolay Kalem Süsü Yapımı

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte eva
  • Kalem
  • Makas

Uygulamanın yapımında düz, simli ya da desenli eva kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi sizin zevkinize bırakıyoruz.

Eva ile Kalem Başlığı Nasıl Yapılır?

İlk olarak nasıl bir kalem başlığı yapmak istediğinize karar vermeniz gerekiyor. Daha sonra aşağıdaki adımları uygulayarak şık bir tasarıma imza atabilirsiniz.

  • Evanın üzerine istediğiniz bir figürü çizin ve makas ile güzelce kesin.
  • Bu şekilde kalem başlığını hazırladıktan sonra bunu resimde gördüğünüz gibi ortadan ikiye katlayın ve makas ile iki tane kesik yapın.
Kalpli Kalem Süsü Yapımı Resimli Anlatım
Kalpli Kalem Süsü Yapımı Resimli Anlatım
  • Kalem başlığını iki renkli olarak yapmak isterseniz aynı şekilde iki tane eva kesip bunları birbirine yapıştırın ve anlattığımız gibi katlayarak kesikleri yapın.

Tüm bu aşamalardan sonra eva kalem başlığı yapımı tamamlanmış oluyor. Kesiklerden kalemi geçirerek süsü kullanabilirsiniz. Yazımızda anlattığımız bu kolay yöntem sayesinde evde şık ve kullanışlı kalem süsleri yapabilirsiniz. İsterseniz aynı yöntemi kağıt, karton ya da keçe malzeme ile de yapabilirsiniz. Evde bu kolay çalışmayı denemek isteyenler için aşağıda kalpli kalem süsü yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Farklı bir malzeme ile kullanarak kalem süsü yapmak isterseniz, diş macunu kapağı ile kalem başlığı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial