Eva ile Kağıt Bebek Kıyafeti Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle kağıt bebekler için şık kıyafetler yapabileceğiniz bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Kağıt bebeklere kıyafet tasarlamaktan hoşlanıyorsanız size anlatacağımız kolay yöntem ilginizi çekebilir. Bu kolay çalışmayı çocuklarda zorlanmadan yapabilirler. Kağıt bebeğe hep aynı kıyafeti giydirmekten sıkılanlar yeni bir tasarıma imza atmak için eva ile kağıt bebek kıyafeti yapımı hakkındaki detaylara göz atabilirler.

Eva ile Kağıt Bebek Kıyafeti Yapımı

Çocuklar kağıt bebek ile oynamayı severler. Bir süre sonra aynı kıyafetleri giydirmekten sıkılabilirler. Böyle bir durumda evde bebek için yeni kıyafetler yapabilirsiniz. Kağıt bebekler için kıyafet yapımında genelde kağıt kullanılsa da farklı malzemelerde tercih edilebilir. Bu konuda size fikir verebilmek için eva ile pantolon, tişört ve tulum yapımı hakkında örnek çalışma paylaşıyoruz. Şık kıyafetler hazırlamak isterseniz desenli ya da simli eva kullanabilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan artan eva parçaları varsa bunları kıyafet yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte düz ya da desenli eva
  • Kalem
  • Makas
  • Çift taraflı bant

Şık bir kıyafet olmasını isterseniz uygulamanın yapımında simli eva da kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Eva ile Kağıt Bebek Kıyafeti Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeleri temin ettiyseniz bebeğe yeni bir kıyafet yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Evanın ters tarafına pantolon, tişört, elbise, etek gibi istediğiniz kıyafetleri bebeğe uygun boyutta çizin.
  • Daha sonra çizgilerin üzerinden makas ile geçerek fazlalık evayı kesin.
Kağıt Bebek Kıyafeti Yapımı Resimli Anlatım
Kağıt Bebek Kıyafeti Yapımı Resimli Anlatım
  • Bu şekilde kıyafeti hazırladıktan sonra çift taraflı banttan küçük parçalar kesin.
  • Bu kestiğiniz parçaları kıyafetin omuz, kol ve bacak gibi yerlerine yapıştırın.
  • Son olarak kıyafeti bebeğin üzerine hafifçe bastırarak bandın yapışmasını sağlayın.

Tüm bu aşamalardan sonra eva ile kağıt bebek kıyafeti yapımı tamamdır. İsterseniz aynı renk eva ile bebek için ayakkabı ve çanta gibi aksesuarlar yaparak takımı tamamlayabilirsiniz. Yazımızda anlattığımız kolay yöntem sayesinde kağıt bebek için istediğiniz her türlü kıyafeti yapabilirsiniz. Aynı yöntemi kağıt kullanarak da yapabilirsiniz. Bu şekilde de kıyafetler şık olacaktır. Bu konuda örnek bir çalışma incelemek isterseniz, kağıt bebek kıyafeti yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial