Eva ile Fermuar Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde rengarenk fermuar süsü tasarlayabileceğiniz bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Okul çantası ve kalemlik için fermuar süsüne ihtiyacınız varsa bunu dışarıdan almak yerine evde kendiniz de kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Eva kullanarak yapacağınız süsler şık görünümü ile dikkat çekecektir. Önerimizi değerlendirmek isterseniz eva ile fermuar süsü yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Eva ile Fermuar Süsü Yapımı

Evde fermuar süsü yapmak için farklı yöntemler uygulanmaktadır. İp ile yapılan çanta süslerinin yanı sıra boncuk ile yapılan modellerde bulunmaktadır. Evde boncuk ve çengelli iğne varsa bunlarla güzel bir aksesuar yapmak için boncuk ile fermuar süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Kolay bir yöntem ile şık süsler tasarlamak isterseniz eva kullanabilirsiniz. Evaya açma halkası ile şekil vererek kısa sürede istediğiniz sayıda fermuar süsü yapabilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan artan eva parçaları varsa bunları uygulamanın yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada fermuar süsü yapmak için düz eva kullanılmıştır. Siz isterseniz simli veya desenli eva da kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte düz veya simli eva
  • Çöp şiş çubuğu
  • Makas
  • Süsleme yapmak için keçeli kalem
  • Fermuar süslerini takmak için ataş veya ip

Eva ile Fermuar Süsü Nasıl Yapılır?

Eva ve diğer malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak kısa sürede güzel bir fermuar süsü yapabilirsiniz.

  • Açma halkasını evanın üzerine yerleştirin ve etrafından çöp şiş çubuğu ile geçerek iz çıkmasını sağlayın.
  • Daha sonra makas ile keserek fazlalıkları çıkarın.
  • İstediğiniz sayıda eva parçası hazırladıktan sonra bunların üst tarafına kağıt deleceği ile delik açın.
Fermuar Süsü Yapımı Resimli Anlatım
Fermuar Süsü Yapımı Resimli Anlatım
  • Uygulamanın yapımında düz eva kullanıyorsanız üzerine keçeli kalem ile minik süslemeler yapabilirsiniz.
  • Bu şekilde süsleri hazırladıktan sonra deliklerinden ataş geçirerek bunları çanta veya kalemliğe takabilirsiniz.

İsterseniz ataş yerine ip veya küçük bir halkada kullanabilirsiniz. Bu yöntemi uygulayarak evde istediğiniz renk ve boyutta fermuar süsleri yapabilirsiniz. İsterseniz aynı şekilde eva parçaları hazırlayıp bunları çengelli iğneye takarak çanta süsü de yapabilirsiniz. Yazımızda sizlerle paylaştığımız kolay kendin yap çalışmasını denemek isterseniz aşağıdaki videoyu izleyerek detayları öğrenebilirsiniz. Kolay fermuar süsü yapabileceğiniz başka bir çalışma incelemek isterseniz, silikon ile fermuar süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial