Eva ile Damga Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde kolay damga yapabileceğiniz bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Damga okul öncesi etkinliklerin yanı sıra defter süslemesi ve kendin yap çalışmalarında da sıkça kullanılmaktadır. Sizin de böyle bir alete ihtiyacınız varsa dışarıdan almak yerine evde kendiniz de yapabilirsiniz. Sizlerle paylaşacağımız kolay yöntemi çocuklarda zorlanmadan uygulayabilir. Önerimizi değerlendirmek isterseniz eva ile damga yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Eva ile Damga Yapımı

Evde damga yapmak için eva kullanabilirsiniz. Bu malzeme kolay kesilip boyanabildiği için baskı yapımında işinizi kolaylaştıracaktır. Elinizde başka çalışmalardan artan eva parçaları varsa bunları damga yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Eva kullanarak kalp, çiçek, yıldız ve daha birçok baskıyı kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada kalpli baskı yapımı için arkası yapışkanlı eva kullanıldığı için yapıştırıcıya gerek kalmamıştır. Düz eva kullanacaksanız bunu pet şişe kapağına yapıştırmak için ayrıca yapıştırıcı kullanmanız gerekmektedir.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane pet şişe kapağı
  • Arkası yapışkanlı eva
  • Kalem
  • Makas
  • Evayı boyamak için renkli kalem

İsterseniz renkli kalem yerine sulu boya da kullanabilirsiniz.

Eva ile Damga Nasıl Yapılır?

Eva ve diğer malzemeler hazır ise kalpli damga yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak evanın arkasına kalem ile kalp çizin. Yapacağınız kalp pet şişe kapağına uygun boyutta olmalıdır.
  • Sonrasında çizgilerin etrafından makas ile keserek şekli çıkarın.
  • Evanın arkasındaki kağıdı çıkararak kalbi kapağın üzerine yapıştırın.
Eva ile Damga Yapımı Resimli Anlatım
Eva ile Damga Yapımı Resimli Anlatım
  • Tüm bu aşamalardan sonra eva ile kalpli damga yapımı tamamlanmış oluyor.
  • Kalbi istediğiniz renkte boyayıp bunu kağıda bastırarak kalp desenini çıkarabilirsiniz.

İsterseniz eva baskısı yaparken renkli kalemler yerine sulu boya da kullanabilirsiniz. Bu kolay yöntem sayesinde evde farklı çeşitlerde damga yaparak kağıt üzerine harika süslemeler yapabilirsiniz. Sevdiklerinize vereceğiniz hediyelerin paketlerine ya da not kağıtlarına kendi özel damganızı basabilirsiniz. Uygulamanın yapımı hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Kolay gelsin. Farklı bir malzeme kullanarak bu uygulamayı yapmak isterseniz, şişe mantarı ile damga yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial