Eva ile Çiçek Sticker Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Çiçek şeklindeki süslemeler evde dekoratif ürün yapımında sıkça kullanılmaktadır. Sizin de bu tür süslemelere ihtiyacınız varsa dışarıdan almak yerine evde kendiniz yapabilirsiniz. Bu konuda size ilham vermek için yazımızda eva ile çiçek sticker yapımı hakkında örnek bir çalışma paylaşıyoruz. Arkası yapışkanlı minik çiçekleri yapacağınız tasarımları daha şık bir hale getirmek için kullanabilirsiniz. Eva ile çiçek sticker yapmak isterseniz gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Eva ile Çiçek Sticker Yapımı

Evde eva ile sticker yapımı oldukça kolaydır. Bunun için kırtasiye ya da hobi malzemeleri satan yerlerden zevkinize uygun eva almanız yeterlidir. Evanın arka tarafına yapmak istediğiniz stickerın boyutuna uygun çiçek, kalp, yıldız ya da başka bir figür çizebilirsiniz. Bunu makas ile keserek çıkardıktan sonra arkasına yapıştırıcı veya çift taraflı bant sürerek kolay bir şekilde sticker yapabilirsiniz. Uygulamanın yapımında arkası yapışkanlı eva kullanırsanız çift taraflı bant ya da yapıştırıcı kullanmanıza gerek kalmayacaktır. Yapacağınız dekoratif ürünleri süslemek için küçük bir sticker yapmak isterseniz eva ile çiçek sticker yapmayı tercih edebilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan artan eva parçaları varsa bunları uygulamanın yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz.

Çiçek Sticker
Çiçek Sticker

Gerekli Malzemeler

  • 2 Farklı renkte düz ya da simli eva
  • Kağıt deleceği
  • Çift taraflı bant
  • Makas

Eva ile Çiçek Sticker Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise eva ile çiçek sticker yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

  • Çiçeği oluşturmak için 7 tane küçük yuvarlak parçaya ihtiyaç vardır. Bunlardan bir tanesi çiçeğin ortasını oluşturacağı için farklı renkte olması gerekmektedir.
  • Kağıt deleceği ile 6 tane aynı renkte eva hazırlayın. 1 tane de çiçeğin ortası için farklı renkte yuvarlak yapın.
  • Bu şekilde çiçeğin parçalarını hazırladıktan sonra bunları çift taraflı bant üzerine çiçek oluşturacak şekilde yapıştırın.
  • Son olarak çift taraflı bandın fazlalık kısımlarını makas ile dikkatli bir şekilde keserek çıkarın.

Tüm bu aşamalardan sonra eva ile çiçek sticker yapımı tamamdır. Stickerı kullanacağınız zaman arkasındaki kağıdı çıkararak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda eva ile çiçek sticker yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Eva ile tek parça büyük bir sticker yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız eva kağıdından sticker yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Eva ile Çiçek Sticker Yapımı Resimli Anlatım
Eva ile Çiçek Sticker Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial