Eva ile Çan Yılbaşı Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bu yazımızda evde yılbaşı süsü yapmak isteyenlerin işini kolaylaştıracak bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Evde sevdiklerinizle birlikte yeni yıl kutlaması yapacağınız zaman dışarıdan yılbaşı süsü almak yerine bunu evde kendiniz yapmayı deneyebilirsiniz. Kağıt, karton, kumaş, keçe ve eva gibi malzemeler ile evde harika süslemeler yapabilirsiniz. Bu konuda el becerinize güvenmiyorsanız eva ile çan yılbaşı süsü yapımı kolay bir çalışma olduğu için rahatlıkla yapabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Eva ile Çan Yılbaşı Süsü Yapımı

Evde kolay çan yılbaşı süsü yapmak için kullanabileceğiniz en ideal malzeme evadır. Eva şık görünümü ve kolay şekil alan yapısı ile dekoratif süs yapımında sıkça kullanılan bir malzemedir. Çan yılbaşı süsü yapımı için eva dışında kağıt, karton ve keçe gibi malzemeler de kullanabilirsiniz. Size bahsedeceğimiz kolay yöntemi uygulayarak kısa sürede istediğiniz sayıda çan yılbaşı süsü yapabilirsiniz. Bu güzel süsleri tek kullanabileceğiniz gibi isterseniz iki tane çan süs yapıp bunları birbirine yapıştırarak da kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Çan Yılbaşı Süsü
Çan Yılbaşı Süsü

Gerekli Malzemeler

 • İstediğiniz renkte düz, simli ya da desenli eva
 • Kalem
 • Makas
 • İnce bir ip
 • 2 tane boncuk
 • Yapıştırıcı

Bunların dışında süsleme yapmak için eva, boncuk ya da pul kullanabilirsiniz.

Eva ile Çan Yılbaşı Süsü Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise eva ile çan yılbaşı süsü yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

 • İlk olarak evanın üzerine 12 cm daire çizin ve bunu makas ile kesin.
 • Çan yapmak için bu parçanın yarısı kullanılmaktadır. Makas yardımı ile daireyi ortadan ikiye kesin.
 • Kestiğiniz parçalardan birisini alın. İnce ipten bir parça kesin ve uzunluğunu ayarladıktan sonra bunun iki ucuna boncuk geçirerek düğüm yapın.
 • Uçlarına boncuk taktığınız ipi yarım daire şeklindeki evanın ortasına yapıştırın. Bunu yaparken süsü asmak için ipin yukarısından biraz pay bırakın.
 • Daha sonra bu yarım dairenin üstteki ucunun yarısına kadar yapıştırıcı sürüp bunu diğer parçanın üzerine kapatarak yapışmasını sağlayın.

Tüm bu aşamalardan sonra eva ile dekoratif çan yapımı tamamdır. Üzerine zevkinize göre süsleme yaparak istediğiniz yere asabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda çan yılbaşı süsü resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Eva ile farklı bir yılbaşı süsü yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız fiyonk yılbaşı süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Çan Yılbaşı Süsü Resimli Anlatım
Çan Yılbaşı Süsü Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial