Eva ile Boncuk Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde süsleme boncuğu yapabileceğiniz çok kolay bir çalışma paylaşıyoruz. Evde dekoratif ürün yaparken bunları süslemek için boncuk, pul ve parlak taş gibi süslemeler kullanılmaktadır. Bu tarz ürünleri dışarıdan almak yerine eva kullanarak çok şık süslemeler yapabilirsiniz. Kolay bir şekilde eva ile boncuk nasıl yapılır? diye merak ediyorsanız sorunun cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Eva ile Boncuk Nasıl Yapılır?

Evde kendin yap çalışması yaparken eva sıkça kullanılan bir malzemedir. Daha önce bu malzemeyi kullanmayanlar, evadan neler yapılır? diye merak edebilirler. Eva ile çok güzel dekoratif ürünler yapabilir ve bu malzemeyi cam, ahşap ve plastik yüzeyleri süslemek için kullanabilirsiniz. Evde eva tasarım ile uğraşıyorsanız elinizde küçük eva parçaları bulunabilir. Bu küçük parçaları yuvarlak bir boncuk haline getirerek süsleme yapımında kullanabilirsiniz. Eva ile yapacağınız boncuklarla çiçek, yıldız ve kalp gibi şekiller oluşturabilirsiniz. İsterseniz eva boncuklar ile çok güzel panolar da tasarlayabilirsiniz. Size anlatacağımız kolay yöntem sayesinde harika tasarımlara imza atabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Düz ya da simli eva
  • Kağıt deleceği

Eva ile Boncuk Yapımı

Malzemeler hazır ise evayı kağıt deleceğine yerleştirin ve bastırın. Bu şekilde kağıt deleceğinin içinde yuvarlak parçalar birikecektir. Bunları deleceğin altını açarak çıkarın. Bu kolay yöntem sayesinde kısa sürede istediğiniz kadar küçük yuvarlak parça hazırlayabilirsiniz. Boncuk şeklindeki bu parçaları cam, ahşap ya da plastik yüzeyleri süslemek için kullanabilirsiniz. Uygulamanın yapımında arkası yapışkanlı eva kullanırsanız ayrıca yapıştırıcı kullanmaya gerek kalmayacaktır. Eva ile yaptığınız boncuklar okul öncesi etkinliklerde de kullanılabilir. Evde bu kolay yöntemi uygulamak isteyenler için aşağıda eva ile süsleme yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Eva ile güzel bir duvar süsü yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız eva ile nazar bocuğu yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Eva ile Boncuk Yapımı Resimli Anlatım
Eva ile Boncuk Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial