Eva ile Bileklik ve Yüzük Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Eva ile bileklik ve yüzük yapımı evde kendi takılarını yapaktan hoşlananların ilgisini çekebilecek bir çalışmadır. Eva birçok hobi ve kendin yap çalışmasının yanı sıra okul öncesi etkinliklerde de sıkça kullanılan bir malzemedir. Kolay kesilip yapıştırılabilmesi nedeni ile bileklik yapımında da eva kullanılmaktadır. Daha önceden bu tür çalışmalardan örnekleri sizlerle paylaşmıştık. Bugün de eva ile yüzük ve bileklik yapabileceğiniz bir çalışmadan bahsetmek istiyoruz. Siz de eva ile kolay bir şekilde yüzük ve bileklik yapmak isterseniz bunun için gerekli malzemeleri ve uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Eva ile Bileklik ve Yüzük Yapımı

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte düz ya da simli eva
  • Cetvel
  • Kalem
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Eva ile Bileklik ve Yüzük Nasıl Yapılır?

Eva ile bileklik yapımı için ilk olarak evaya cetvel yardımı ile istediğiniz kalınlıkta bir şerir çizin. Daha sonra bu şeridi makas ile kesin. Şeridi kolunuza göre ayarlayın ve fazlalığı makas ile keserek kısaltın. Bunu yaparken kopça için biraz pay bırakmayı unutmayın. Sonraki aşamada şeridin bir tarafını ikiye katlayın ve buraya makas ile delik açın. Şeridin diğer tarafına da diklemesine olacak şekilde iki tane kesik yapın. Bu şekilde kopçayı yaptıktan sonra bilekliği kolunuza hemen takarak kullanmaya başlayabilirsiniz. İsterseniz kopça yapmak yerine bilekliğin iki ucunu dikerek ya da yapıştırarak da birbirine tutturabilirsiniz.

Eva ile yüzük yapımı için bundan makas ile istediğiniz kalınlıkta minik bir şerit kesin. Bunu parmağınıza göre ayarlayarak fazlalığını kesin. Daha sonra şeridin iki ucunu birbirine yapıştırarak halka haline getirin. Yapışkan kuruduktan sonra yüzüğü parmağınıza takabilirsiniz.

Size bahsettiğimiz bu pratik uygulama sayesinde evde kendiniz ya da sevdikleriniz için çok güzel yüzük ve bileklikler yapabilirsiniz. Bunların ikisini aynı renkte ya da değişik renklerde yapabilirsiniz. Eva ile yaptığınız bileklik ve yüzüğe küçük parlak taşlar ya da boncuklar yapıştırarak süsleyebilirsiniz. Bu takıları simli eva ile yaparsanız ayrıca süsleme yapmanıza gerek kalmayacaktır. Evde bu tarz çalışmalar yapmaktan hoşlanıyorsanız daha önceden paylaştığımız, eva ile bileklik yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Eva ile Bileklik ve Yüzük Yapımı-1
Eva ile Bileklik ve Yüzük Yapımı-1
Eva ile Bileklik ve Yüzük Yapımı
Eva ile Bileklik ve Yüzük Yapımı

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial