Eva ile Bebek Arabası Magnet Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Eva ile bebek arabası magnet yapımı ile siz de evde bebek arabası şeklinde sevimli bir magnet tasarlayabilirsiniz. Bebek arabası şeklindeki magnetler sevimli görünümleri ile dikkat çekmektedir. Bu magnetler aynı zamanda bebek şekeri olarak da kullanılmaktadır. Sizin de böyle bir magnete ihtiyacınız varsa bu yazımızda bahsedeceğimiz yöntemi uygulayarak kısa sürede sevimli bir bebek arabası magnet yapabilirsiniz. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Eva ile Bebek Arabası Magnet Yapımı

Evde bebek arabası magnet yapmak için keçe ve eva gibi malzemeler kullanılabilir. Bu tür malzemeleri kesmek, bunlara şekil vermek ve yapıştırmak kolay olduğu için bebek arabası yapımı için oldukça idealdir. Magnet yapmak için pembe, mavi ya da başka renk eva tercih edebilirsiniz. Uygulamayı yapmak için eva ile yuvarlak bir parça hazırlayıp bunu makas ile keserek bebek arabası şekli vermeniz gerekmektedir. Sonrasında başka renkte eva ile 2 tane tekerlek yapıp bunları arabaya yapıştırıp bebek arabası yapabilirsiniz. Buradan sonrasında ise kurdele ya da farklı malzemeler ile zevkinize göre süsleme yaparak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Bebek Arabası Magnet
Bebek Arabası Magnet

Gerekli Malzemeler

 • 4 farklı renkte eva
 • Cetvel
 • Kalem
 • Makas
 • Küçük bir mıknatıs
 • Silikon tabancası

Bunların dışında süsleme yapmak için ince bir kurdele, 1 tane inci boncuk, pul ya da kurdeleden yapılmış küçük bir fiyonk. Uygulamanın yapımında kullanacağınız evalardan bir tanesi ten rengi olmalı. Bu eva ile bebek başı yapılacak.

Eva ile Bebek Arabası Magnet Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede sevimli bir bebek arabası yapabilirsiniz.

 • İlk olarak yapmak istediğiniz bebek arabasının boyutuna uygun bir tabak ya da başka bir nesne yardımı ile eva üzerine daire çizin.
 • Daha sonra bunu makas ile kesin.
 • Bu yuvarlak parçanın dörtte birlik kısmını cetvel ile işaretleyerek makas ile güzelce kesin.
 • Bu şekilde bebek arabasını yaptıktan sonra ince kurdeleden kestiğiniz parçaları bunun ortasına ve kenarına yapıştırın.
 • Farklı renkte bir evanın üzerine plastik kapağı koyarak 2 tane yuvarlak parça hazırlayın.
 • Bu yuvarlak parçalar bebek arabasının tekerleği olacak. Değişik renkte eva ile kalp ya da küçük daireler yaparak bunları tekerleklerin ortasına yapıştırın.
 • Aynı plastik kapağı ten rengi eva üzerine koyarak yuvarlak bir parça daha hazırlayın. Bu parça bebek başı olacak. Buna kalem ile saç ve gözleri çizin.
 • Tekerlekleri ve başı yerlerine yapıştırdıktan sonra emzik olarak da ağız kısmına küçük bir inci boncuk yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Yaptığınız bebek arabasını magnet olarak kullanacaksanız arkasına küçük bir mıknatıs yapıştırabilirsiniz. İsterseniz tül ile süsleyerek bunu bebek şekeri yapımı için de kullanabilirsiniz. Evde bu kolay uygulamayı denemek isteyenler için aşağıda eva ile bebek arabası magnet yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Aynı yöntemi kullanarak evde bebek şekeri yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız keçeden bebek arabalı bebek şekeri yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Bebek Arabası Magnet Yapımı Resimli Anlatım
Bebek Arabası Magnet Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial