Eva ile Barbie Kulaklık Yapımı

Eva ile Barbie Kulaklık Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde Barbie bebek için kolay kulaklık yapabileceğiniz bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Barbie bebek için minyatür aksesuarlar yapmaktan hoşlanıyorsanız bu kolay çalışmayı denemek isteyebilirsiniz. Size anlatacağımız kolay yöntemi uygulayarak oyuncak bebekler için sevimli kulaklıklar yapabilirsiniz. Pet şişe halkası ve bir parça eva güzel bir tasarım oluşturmak isterseniz, eva ile Barbie kulaklık yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Eva ile Barbie Kulaklık Yapımı

Evde sevimli bir minyatür kulaklık yapmak isterseniz bunun için halka şekline getirebileceğiniz şönil, ataç ya da tel gibi malzemeler kullanabilirsiniz. Bu tür malzemeleri elinizle bükerek halka şekli verdikten sonra bebeğin başına ölçerek fazlalık kısımları çıkarıp, her iki ucuna yuvarlak bir parça takarak kulaklık yapabilirsiniz. Daha kolay bir yöntem uygulamak isterseniz o zaman pet şişelerin ağız kısmında bulunan halka şeklindeki parçaları kullanabilirsiniz. Bu halkaların her iki ucuna eva ya da keçe ile yapacağınız yuvarlak bir parça geçirebilir veya boncuk takabilirsiniz. Pet şişe halkası ile yapacağınız minyatür kulaklık Barbie bebeğe çok yakışacaktır.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane pet şişe halkası
  • İstediğiniz renkte arkası yapışkanlı eva
  • Kalem
  • Makas

Uygulamanın yapımında düz, desenli ya da simli eva kullanabilirsiniz. Eğer arkası yapışkanlı eva yoksa normal evayı yuvarlak olarak kesip yapıştırıcı ile pet şişe halkasının ucuna yapıştırabilirsiniz.

Eva ile Barbie Kulaklık Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise eva ile Barbie kulaklık yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak pet şişenin ağız kısmında bulunan plastik halkayı makas yardımı ile keserek çıkarın.
  • Bu kısım kulaklığın gövde kısmını oluşturacak.
  • Şimdi sıra kulak kısmını yapmaya geldi.
Eva ile Barbie Kulaklık Yapımı Resimli Anlatım
Eva ile Barbie Kulaklık Yapımı Resimli Anlatım
  • Arkası yapışkanlı evanın üzerine kalem ile 4 tane küçük daire çizin.
  • Çizgilerin üzerinden makas ile geçerek güzelce kesin.
  • Hazırladığınız bu yuvarlak parçaları pet şişe halkasının uç kısımlarına karşılıklı olarak yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra Barbie kulaklık yapımı tamamlanmış oluyor. Bu kolay kendin yap çalışması sayesinde evde Barbie bebek için rengarenk kulaklıklar yapabilirsiniz. İsterseniz kulaklık yapımı için eva yerine keçe de kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Minyatür kulaklığı boncuk ile yapmak isterseniz, Barbie kulaklık yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial