Eva ile Barbie Kıyafet Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kağıt bebeğe kıyafet yapmak da en az bebeği giydirmek kadar zevklidir. Evde kağıt bebek için kıyafet yapmak isterseniz size anlatacağımız kolay yöntemi uygulayabilirsiniz. Kağıt barbie için yapacağınız kıyafet şıklığı ile dikkat çekecektir. Bu kolay çalışmayı çocuklarda rahatlıkla yapabilirler. Önerimizi değerlendirmek isterseniz eva ile barbie kıyafet yapımı için gerekli malzemeleri ve yapım aşamasını yazımızda bulabilirsiniz.

Eva ile Barbie Kıyafet Yapımı

Kağıt bebeklere kıyafet yapmak için genelde beyaz kağıt kullanılmaktadır. Kağıdın üzerine elbise, etek, tişört, pantolon gibi istenen kıyafet çizilip, makas ile kesilmektedir. Bu şekilde hazırlanan kıyafetler renkli kalemlerle boyanarak uygulama tamamlanmaktadır. Biz bugün farklı bir malzeme ile barbie kıyafet yaparak size ilham vermek istiyoruz. Elinizde eva varsa siz de kağıt barbie için birbirinden şık kıyafetler tasarlayabilirsiniz. Uygulamanın yapımında düz eva kullanabileceğiniz gibi simli ya da desenli eva kullanarak daha şık tasarımlar oluşturabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Eva
  • Kalem
  • Makas
  • Kıyafeti bebeğe yapıştırmak için

Eva ile Barbie Kıyafet Nasıl Yapılır?

Eva ve diğer malzemeler hazır ise barbie için kıyafet yapmaya başlayabilirsiniz. Kolaylık olması için uygulama öncesinde bebeğin ölçüsünü alarak kalıp çıkarabilirsiniz.

  • Bir kartonun üzerine bebeğin boyutuna uygun tişört ve pantolon çizerek bunu makas ile kesin.
  • Desenli ya da simli eva kullanıyorsanız bunu ters çevirin ve kalıpları üzerine koyarak kalem ile etrafından geçin.
Eva ile Barbie Kıyafet Yapımı Resimli Anlatım
Eva ile Barbie Kıyafet Yapımı Resimli Anlatım
  • Evaya çizdiğiniz kıyafetleri makas ile keserek çıkarın.
  • Çift taraflı banttan küçük parçalar keserek bunları kıyafetlerin belirli yerlerine tutturun.
  • Bant yardımı ile kıyafetleri bebeğin üzerine yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra kağıt bebek kıyafeti yapımı tamamdır. Bu yöntemi uygulayarak barbie bebek ve diğer kağıt bebekler için istediğiniz kıyafetleri yapabilirsiniz. İsterseniz kıyafetlerin üzerine küçük eva parçaları, pul ya da minik parlak taşlarla süsleme yapabilirsiniz. Evde bu eğlenceli kendin yap çalışmasını denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda uygulamanın videosunu paylaşıyoruz. Aynı yöntemi eva yerine kağıt ile de uygulayabilirsiniz. Kağıt ile şık bir kıyafet yapmak isterseniz, kağıttan barbie elbise yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial