Eva ile Barbie Bebek Tulumu Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle kağıt barbie için kıyafet yapabileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Evde kağıt bebek için şık bir kıyafet tasarlamak isterseniz anlatacağımız yöntemi uygulayabilirsiniz. Bu çalışmayı çocuğunuzla birlikte yaparak evde keyifli vakit geçirebilirsiniz. Bebeği için kıyafet tasarımı yapmak çocuğunuzun çok hoşuna gidecektir. Önerimizi değerlendirmek isterseniz, eva ile barbie bebek tulumu yapımı ve gerekli olan malzemelerin listesini yazımızda bulabilirsiniz.

Eva ile Barbie Bebek Tulumu Yapımı

Kağıt bebeklerle oynamak ve onları giydirmek çocuklar için keyifli bir aktivitedir. Hep aynı kıyafetleri kullanmak belli bir süre sonra sıkıcı olabilir. Böyle bir durumda kağıt bebek için evde kendiniz farklı kıyafetler yapabilirsiniz. Bu tür çalışmalarda genelde kağıt kullanılmaktadır. Beyaz ya da renkli kağıt kullanarak bebek için birbirinden güzel kıyafetler hazırlayabilirsiniz. Bu konuda örnek bir çalışma incelemek isterseniz, kağıt bebek kıyafeti yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Barbie bebeğe kıyafet yapmak için kağıt yerine karton ya da eva gibi malzemelerde kullanabilirsiniz. Bu konuda size fikir verebilmek için eva ile barbie bebek tulumu yapılışı paylaşıyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte düz ya da desenli eva
  • Kalem
  • Makas
  • Çift taraflı bant

Barbie Bebek Tulumu Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeleri temin ettikten sonra aşağıdaki adımları uygulayarak barbie için şık bir tulum yapabilirsiniz.

  • Evanın tersini çevirin ve bebeğin boyutuna uygun şekilde bir tulum çizin.
  • Daha sonra bunun kenarlarındaki fazlalıkları makas ile kesin.
  • Bu şekilde kıyafeti hazırladıktan sonra sıra bunu bebeğe giydirmeye geldi.
Barbie Bebek Tulumu Yapımı Resimli Anlatım
Barbie Bebek Tulumu Yapımı Resimli Anlatım
  • Tulumu bebeğe sabitlemek için çift taraflı bant kullanıyoruz.
  • Makas yardımı ile banttan küçük parçalar kesin ve resimde gördüğünüz şekilde kıyafetin iç tarafına yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra eva ile barbie bebek tulumu yapımı tamamdır. Kıyafeti bebeğin üzerine yapıştırarak giydirebilirsiniz. Yazımızda anlattığımız kolay yöntem sayesinde evde kağıt barbie için birbirinden şık kıyafetler hazırlayabilirsiniz. Aynı malzeme ile tişört ve pantolon yapmak isterseniz, eva ile barbie kıyafet yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. İsterseniz tulumu yapmak için eva yerine kağıt da kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu eğlenceli çalışmayı denemek isteyenler aşağıdaki videoyu izleyerek detayları öğrenebilirler.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial