Eva ile Balerin Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Eva ile balerin yapımı evde kolay dekoratif süs yapmak isteyenlerin ilgisini çekebilecek bir kendin yap uygulamasıdır. Balerin şeklindeki süslemeler dekorasyonda sıkça kullanıldığı için biz de bugün sizlere eva ile balerin yapabileceğiniz bir örnek çalışma hazırladık. Küçük kız çocuğunuz varsa onun sevdiği renkte bir eva kullanarak odası için güzel bir balerin süs yapabilirsiniz. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemeler ve yapım aşamasının detayları aşağıda verilmiştir.

Eva ile Balerin Yapımı

Eva şık görünümünün yanı sıra bu malzemeyi kesmek ve yapıştırmak kolay olduğu için dekoratif süs yapımında sıkça kullanılmaktadır. Kırtasiye ya da hobi malzemeleri satan yerlerde düz ya da simli istediğiniz renkte eva bulabilirsiniz. Uygulama öncesinde istediğiniz boyutta bir balerin kalıbı hazırlayarak kısa sürede harika bir dekoratif süs yapabilirsiniz. Eva ile balerin süs yaparken işinizi kolaylaştırmak için daha önce paylaştığımız balerin şablonları yazımıza göz atabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte eva
  • Kalem
  • Makas

Eva ile Balerin Nasıl Yapılır?

Çizim yeteneğinize güvenmiyorsanız uygulama öncesinde balerin kalıbı hazırlamakla işe başlamalısınız. İsterseniz yukarıda bahsettiğimiz balerin şablonlarından birinin çıktısını alıp bunu bir kartona çizerek kolay bir şekilde kalıp hazırlayabilirsiniz. Kalıbı hazırladıktan sonra aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Evayı ters çevirin ve üzerine kalıbı yerleştirerek kalem ile çizimi yapın.
  • Çizgilerin üzerinden makas ile dikkatli bir şekilde geçerek kesin.
  • Tüm bu aşamalardan sonra eva ile balerin yapımı tamamlanmış oluyor.

İsterseniz yapmış olduğunuz balerinin saçına farklı renkte eva ile küçük bir süs yapabilirsiniz. Simli eva kullandıysanız başka süsleme yapmanıza gerek kalmayacaktır. Tasarımı düz eva ile yaptıysanız küçük parlak taşlarla ya boncuklarla zarif süslemeler yapabilirsiniz. Dekoratif balerin süsü giysi dolabı süslemesi için kullanabileceğiniz gibi çocuk odası için yapacağınız dekoratif ürünlerin süslemesinde de kullanabilirsiniz. İsterseniz bir teli bükerek süsü buna tutturarak güzel bir tasarım oluşturabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda eva ile balerin yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Evde şık bir pano tasarlamak isterseniz daha önce paylaştığımız balerinli duvar panosu yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Eva ile Balerin Yapımı Resimli Anlatım
Eva ile Balerin Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial