Eva ile Ayıcıklı Anahtarlık Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bu yazımızda sizlerle eva ile ayıcıklı anahtarlık yapımı başlığı altında evde kolaylıkla yapacağınız bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Evde anahtarlık yapmak için farklı malzemeler kullanılabilir. İlk kez anahtarlık yapmayı deneyecekseniz uygulamanın yapımında eva kullanabilirsiniz. Evayı kesmek ve şekil vermek kolay olduğu için zorlanmadan güzel bir anahtarlık yapabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz yazımızın devamında ayıcıklı anahtarlık yapımının detaylarını bulabilirsiniz.

Eva ile Ayıcıklı Anahtarlık Yapımı

Evde eva ile anahtarlık yapmak için ilk olarak nasıl bir tasarım yapmak istediğinize karar vermeniz gerekiyor. Daha sonra yapmak istediğiniz figürü evanın üzerine kesip bunu makas ile kesmelisiniz. Çift taraflı bir anahtarlık yapmak isterseniz 2 farklı renkte eva kullanmanız gerekmektedir. Eva ile çiçek, yıldız, kedi, tavşan, ayıcık şeklinde sevimli anahtarlıklar yapabilirsiniz. Çizin yeteneğinize güvenmiyorsanız uygulamaya başlamadan önce bir kartona yapmak istediğiniz figürü çizip bunu keserek kalıp olarak kullanabilirsiniz.

Ayıcıklı Anahtarlık
Ayıcıklı Anahtarlık

Gerekli Malzemeler

 • İstediğiniz renkte yapışkanlı eva
 • Kalem
 • Makas
 • Anahtarlık halkası
 • Bir parça ip

Uygulamanın yapımında iki farklı renkte eva kullanarak çift taraflı bir anahtarlık da yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Ayıcıklı Anahtarlık Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise ayıcıklı anahtarlık yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

 • İlk olarak evanın üzerine kalem ile küçük bir ayıcık çizin. Aynı şekilde bir tane daha çizin.
 • Çizdiğiniz ayıcıkları makas ile dikkatli bir şekilde keserek çıkarın.
 • İpten bir parça keserek bunu anahtarlık halkasına bağlayın.
 • Bağladığınız ipin üzerine ayıcıklardan birini yapıştırın.
 • Bunu ters çevirin ve ip ortada kalacak şekilde bunun arkasına diğer ayıcığı yapıştırın.
 • Bu şekilde anahtarlığı yaptıktan sonra bir kalem ile ayıcığın gözlerini ve ağzını çizerek uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

İsterseniz uygulamanın yapımında simli ya da desenli eva da kullanabilirsiniz. Elinizde keçe varsa aynı uygulamayı keçe ile de yapabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda eva ile ayıcıklı anahtarlık yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde farklı malzemeler ile güzel bir anahtarlık yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız eti puf kabından anahtarlık yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Ayıcıklı Anahtarlık Yapımı Resimli Anlatım
Ayıcıklı Anahtarlık Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial