Eva ile Anahtarlık Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle eva ile anahtarlık yapımı başlığı altında evde kolaylıkla yapacağınız bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Sevdiklerinize el yapımı hediye vermek isterseniz eva ile anahtarlık yapmayı deneyebilirsiniz. Evde eva tasarım ile uğraşıyorsanız elinizde kalan eva parçalarını uygulamanın yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Önerimiz dikkatinizi çektiyse anahtarlık yapımı için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Eva ile Anahtarlık Yapımı

Evde kolay anahtarlık yapımı için kumaş, keçe ve eva gibi malzemeler kullanılabilir. Kumaş ya da keçe ile yapılan anahtarlık modellerinde genelde dikiş kullanılır. Eva ile anahtarlık yapacağınız zaman dikiş dikmeye gerek yoktur. Eva anahtarlık için tek yapmanız gereken nasıl bir tasarım yapacağınıza karar vermek. Uygulamanın yapımında düz, simli veya desenli eva kullanabilirsiniz. Evanın üzerine çiçek, kalp, yıldız gibi şekiller çizip bunu keserek anahtarlık halkasına geçirebilirsiniz. İsterseniz sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmadaki tasarımı uygulayabilirsiniz. Bu konuda örnek bir çalışma incelemek isterseniz daha önce paylaştığımız, evadan yıldız anahtarlık nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Eva Anahtarlık
Eva Anahtarlık

Gerekli Malzemeler

 • İstediğiniz birkaç farklı renkte eva
 • Makas
 • Kalem
 • Kağıt deleceği
 • Yapıştırıcı
 • Anahtarlık halkası
 • Evaya delik açmak için sivri bir nesne

Eva ile Anahtarlık Nasıl Yapılır?

Eva ve diğer malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak kısa sürede güzel bir anahtarlık yapabilirsiniz.

 • İlk olarak kalem ile evanın üzerine istediğiniz büyüklükte bir daire çizin ve bunu makas ile kesin.
 • Bu şekilde zemini hazırladıktan sonra sıra çiçeği yapmaya geldi.
 • Çiçek için kağıt deleceği ile 6 tane aynı renkte 1 de farklı renkte olmak üzere 7 tane küçük daire hazırlayın.
 • Zemin olarak hazırladığınız büyük dairenin ortasına farklı renkte olan küçük yuvarlak parçayı yapıştırın. Geriye kalan parçaları da bunun çevresine yapıştırarak çiçeği tamamlayın.

Tüm bu aşamalardan sonra eva anahtarlık yapımı tamamlanmış oluyor. Sivri bir nesne yardımı ile üst kısmına delik açarak anahtarlık halkasını buradan geçirebilirsiniz. Yazımızda anlattığımız kolay yöntemi uygulayarak evde kendiniz ve sevdikleriniz için şık anahtarlıklar yapabilirsiniz. İsterseniz uygulamanın yapımında keçe de kullanabilirsiniz. Anahtarlığın ortasına çiçek yerine minik bir kalp veya yıldız da yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda eva ile anahtarlık yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin.

Eva ile Anahtarlık Yapımı Resimli Anlatım
Eva ile Anahtarlık Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial