Eva ile Anahtarlık Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde anahtarlık yapabileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Eva tasarım yapmaya yeni başlayanlarda bu çalışmayı rahatlıkla yapabilirler. Size anlatacağımız kolay yöntemi uygulayarak farklı tasarımı ile dikkat çeken bir anahtarlık yapabilirsiniz. Anahtarlarınızı şık bir aksesuara takmak isterseniz, eva ile anahtarlık yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Eva ile Anahtarlık Yapımı

Evde anahtarlık yapımı için farklı malzemeler kullanılabilir. Karton, kumaş, keçe ya da eva ile birbirinden güzel anahtarlıklar yapabilirsiniz. Karton ile yapabileceğiniz kolay bir anahtarlık modeli incelemek isterseniz, kartondan anahtarlık yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Şık bir anahtarlık yapmak isterseniz malzeme olarak eva kullanabilirsiniz. Tek malzeme ile yapacağınız şık anahtarlığı kendiniz kullanabilir ya da sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan artan eva parçaları varsa bunları uygulamanın yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Düz ya da desenli eva
  • Çöp şiş çubuğu
  • Makas
  • Anahtarlık halkası

Eva ile Anahtarlık Nasıl Yapılır?

Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada desenli eva kullanılmıştır. Siz isterseniz düz veya simli eva da kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Uygulamaya başlamadan önce bir kartonun üzerine anahtar koyup etrafından kalem ile çizerek kalıp hazırlayabilirsiniz. Bu şekilde anahtarı eva üzerine daha kolay çizebilirsiniz. Malzemeler hazır ise anahtarlık yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Evanın arka tarafına istediğiniz boyutta bir anahtarı çöp şiş yardımı ile çizin. İsterseniz bu aşamada kalıp da kullanabilirsiniz.
  • Daha sonra çizgilerin üzerinden makas ile geçerek fazlalıkları kesin.
Eva ile Anahtarlık Yapımı Resimli Anlatım
Eva ile Anahtarlık Yapımı Resimli Anlatım
  • Anlattığımız şekilde eva ile anahtarı yaptıktan sonra bunun üst kısmına iğne ile delik açın.
  • Açtığınız deliğe anahtarlık halkasını geçirin ve pense ile kapatın.

Tüm bu aşamalardan sonra eva anahtarlık yapımı tamamlanmış oluyor. Anahtarlarınızı takarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Yazımızda anlattığımız kolay yöntemi uygulayarak evde şık bir anahtarlık yapabilirsiniz. İsterseniz bu şekilde birkaç tane anahtar yapıp bunları anahtarlık halkasına geçirebilirsiniz. Anahtarı daha küçük boyutta da yapabilirsiniz. Aynı uygulamayı karton ya da keçe kullanarak da yapabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler aşağıdaki videoyu izleyebilirler. Eva ile farklı bir anahtarlık modeli yapmak isterseniz, evadan yıldız anahtarlık yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial