Gösteriliyor: 1 - 1 of 1 Sonuçlar

Dondurma Çubuğu Nasıl Süslenir?

Dondurma Çubuğu Nasıl Süslenir

Dondurma çubuğu nasıl süslenir? diye merak edenler varsa bugün sizlerle bu sorunun cevabını paylaşıyoruz. Dondurma çubuğu birçok farklı kendin yap çalışmasında kullanılan bir malzemedir. Bu ahşap çubuklarla başta kitap ayracı, resim çerçevesi ve takı askısı olmak üzere değişik çalışmalar yapmak mümkündür. Daha önceden sizlerle bu tür çalışmalardan örnekler paylaştık. Dondurma çubuğu ile yapılan çalışmalarda daha şık bir tasarım oluşturmak için çoğunlukla bu çubuklar boyanarak kullanılmaktadır. Yapacağınız tasarıma göre farklı boya çeşitleri kullanılmaktadır. Bu tür çalışmalarda çoğunlukla guaj ve akrilik boya kullanılır. Bunlardan hazırda yoksa o zaman renkli keçeli kalemlerle de çubuklar boyanabilir. Bunların yanı sıra oje ile de bu ahşap çubuklar boyanmaktadır. Oje hem parlak bir boya olması yönünden hem de suya dayanıklılık açısından oldukça ideal bir malzemedir. Bu şekilde kullanmadığınız ojeleri de değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Aynı boyama işlemi hobi çubukları için de geçerlidir.

Gerekli Mazemeler

  • İstediğiniz sayıda dondurma çubuğu
  • İstediğiniz renkte oje
  • Simli tırnak cilası ( isteğe bağlı )

Dondurma çubuğu süslemek için tek ihtiyacınız olan şey oje. Daha şık bir tasarım isterseniz videolu anlatımda da kullanıldığı gibi dilediğiniz bir simli tırnak cilası ile son kat boyama işlemini yapabilirsiniz. Elinizde 1 tane bile dondurma çubuğu olsa bunu oje ile renklendirerek zarif ve şık bir kitap ayracı olarak kullanmanız mümkün. En kolay ve hesaplı boyama yöntemlerinden birisi oje olduğu için bugün sizlerle bu çok pratik çalışmayı paylaşmak istedik. Aşağıdaki resimde görmüş olduğunuz dondurma çubukları oje ile boyanmış. Bu güzel tasarımları gördükten sonra yediğiniz dondurmaların çubuklarını atmak yerine böyle şık tasarımlar yapmak isteyebilirsiniz.

Tek renk ya da rengarenk bir şekilde boyadığınız dondurma çubuklarını yapışkan yardımı ile birbirine tutturarak, şık bir dekor ürünü yapabilir hatta bunları bardak altlığı olarak da kullanabilirsiniz. Çubukları boyadıktan sonra hayal gücünüzden ilham alarak birçok farklı tasarıma imza atabilirsiniz. Dondurma çubuğunu oje ile boyamak, ekstra masraf gerektirmediği için herkes evde rahatlıkla yapabilir.

Dondurma Çubuğu Nasıl Süslenir
Dondurma Çubuğu Nasıl Süslenir

Sizlerle paylaştığımız öneri hoşunuza gittiyse aşağıdaki dondurma çubuğu nasıl süslenir videolu anlatım bu konuda size yardımcı olabilir. Bu güzel çalışmayı bizlerle paylaşan Pratik Tv’ye teşekkür ederiz. Birbirinden güzel kendin yap çalışmaları için kanala abone olabilirsiniz. https://www.youtube.com/channel/UCBMFaLq_yUa4TcraszkQPTA

https://www.youtube.com/watch?v=mzN2wo8DFso&t=29s

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial