Gösteriliyor: 1 - 1 of 1 Sonuçlar

Amigurumi Anahtarlık Modelleri

Amigurumi Anahtarlık Modelleri

Amigurumi anahtarlık modelleri arasından istediğinizi seçerek kendiniz ya da sevdikleriniz için çok güzel aksesuarlar yapmanız mümkün. Amigurumi bir örgü tekniği olup, bu teknik kullanılarak çok güzel oyuncaklar yapılmaktadır. Bunun yanı sıra meyve ya da başka figürlerde farklı dekor ürünleri de yapmak mümkündür. Minyatür örgü figürlere anahtarlık kopçası takarak güzel bir aksesuar da yapılabilir. Örgü anahtarlık modelleri denince ilk olarak aklımıza amigurumi tasarımlar gelmektedir. Bu örgü tekniği sayesinde kısa sürede çok güzel anahtarlıklar yapılabilir.

Amigurumi Anahtarlık Nasıl Yapılır?

Amigurumi anahtarlık yapmak çok kolay olduğu için isteyen herkes bunu evde rahatlıkla yapabilir. Tığ ile örgü örmeyi bilen herkes amigurumi anahtarlık yapabilir. Bunun için istediğiniz renkte bir ip ve ipin kalınlığına uygun bir tığ ve biraz da elyafa ihtiyacınız var. İlk olarak sihirli halka yapmakla işe başlayın. Daha sonra bu sihirli halkanın içini sık iğne ile doldurun. İkinci sıraya geçtiğinizde sık iğne sayısını arttırın. Bunun için tek sık iğnenin üzerine iki tane sık iğne yapmanız gerekiyor. Bu şekilde arttırarak istediğiniz büyüklükte bir yuvarlak yapın. Daha sonra bunun içine elyaf doldurun ve iğne ile dikerek top şeklinde kapatın. Bunun üst tarafına istediğiniz uzunlukta zincir çekin ve bunun ucuna da anahtarlık kopçası takarak uygulamayı tamamlayın. İsterseniz yapmış olduğunuz bu yuvarlağa göz ve ağız yaparak buna farklı şekiller de vermeniz mümkün. Bu kolay uygulama sayesinde elinizdeki artık ipleri değerlendirme imkanı da bulabilirsiniz.

Amigurumi anahtarlık yapmak için çiçek, kalp ya da küçük hayvan figürleri kullanılabilir. Tasarımı size ait olan bu anahtarlıkları kendiniz kullanabilir ya da sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Örgü anahtarlıkları evinizin dekorunu güzelleştirmek için de kullanmanız mümkün. Evde kolay amigurumi anahtarlık yapmak isterseniz, kırmızı bir ip ile sık iğne tekniğini kullanarak iki tane yuvarlak oluşturun. Bunların içini doldurduktan sonra elinizdeki iki top şeklindeki yuvarlağın arasına yeşil ip ile sap örerek kirazlı anahtarlık yapabilirsiniz. Bu şekilde birçok amigurumi meyve anahtarlık yapmanız mümkün. Bu yazımızda paylaştığımız resim galerisi size amigurumi anahtarlık yapımı hakkında ilham verebilir.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial