Eti Puf Kabından Anahtarlık Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Eti puf kabından anahtarlık yapımı evde rahatlıkla yapabileceğiniz bir geri dönüşüm uygulaması olduğu için sizlerle paylaşmak istedik. Çocukların yediği sürpriz yumurtaların kabı ve sakız kutuları farklı geri dönüşüm çalışmaları ile değerlendirilmektedir. Bugün sizlerle paylaşacağımız uygulama da bu tür çalışmalara güzel bir örnektir. Eti pufların şeffaf kapları ile güzel bir anahtarlık yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın videolu anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Eti Puf Kabından Anahtarlık Yapımı

Evde geçireceğiniz zamanı en iyi şekilde değerlendirmek ve bı arada güzel bir anahtarlığa sahip olmak isterseniz size bahsedeceğimiz kolay kendin yap çalışmasını yapmayı deneyebilirsiniz. Evde anahtarlık yapımı denince farklı malzemeler kullanılarak yapılan birçok örnek uygulama bulunduğunu görebiliriz. Bizim paylaşacağımız uygulamanın en önemli özelliği anahtarlığın yapımında ve süslemesinde artık malzemelerin kullanılıyor olması. Çocuğunuzun yediği eti pufların kabı ve başka çalışmalardan elinizde kalan evalarla kendiniz ya da sevdikleriniz için güzel bir anahtarlık yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • 2 tane eti puf kabı
 • Makas
 • Farklı renkte evalar
 • Bant
 • Anahtarlık halkası

Eti Puf Kabından Anahtarlık Nasıl Yapılır?

Şeffaf olan eti puf kapılarının içine boncuk, pul ya da bunlara benzer minik süs aksesuarları koyarak harika bir anahtarlık yapabilirsiniz. Bu şekilde elinizdeki artık malzemeleri değerlendirme imkanınız olur. Aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede anahtarlık yapabilirsiniz.

 • Anahtarlık yapımı için 2 tane yuvarlak parçaya ihtiyaç vardır. İlk olarak eti puf kapılarının kenarlarını makas ile keserek alttaki düz yuvarlak kısımları çıkarın.
 • Parçaların kenarlarındaki fazlalıkları makas ile keserek düzeltin.
 • Evaları makas ile küçük parçalar halinde kesin. Eva parçalarını minik kare ya da dikdörtgen şeklinde keserek bunlara şeker görünümü verebilirsiniz.
 • Sonraki aşamada banttan bir parça keserek yuvarlak parçalarının alt tarafına yapıştırın.
 • Hazırladığınız minik eva parçalarını içine doldurduktan sonra bant yardımı ile parçaların kenarlarını yapıştırarak birleştirin.
 • Son olarak kenarlardaki fazlalık bantları makas ile keserek düzeltin.

Tüm bu aşamalardan sonra anahtarlık yapımı tamamdır. Üst kısma anahtarlık halkası takarak bu güzel anahtarlığı kullanabilirsiniz. Sevdiklerinize el yapımı bir hediye vermek istediğinizde bu kolay kendin yap çalışması çok işinize yarayabilir. İsterseniz anahtarlığın içine eva parçaları yerine başka süs aksesuarları da koyabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu kolay çalışmayı denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda eti puf kabından anahtarlık yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Evde anahtarlık yapımı hakkında farklı bir kendin yap çalışması incelemek isterseniz daha önce paylaştığımız evadan şapka anahtarlık yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Bu güzel video için KadinHanem YouTube kanalına teşekkür ederiz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial