Eski Tişörtten Paspas Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Eski tişörtten paspas yapımı ile artık kullanmadığınız tişörtleri eviniz için güzel bir dekor ürünü olarak değerlendirebilirsiniz. Hepimizin evinde kendimizin ya da diğer aile bireylerinin kullanmadığı tişörtler bulunabilir. Bunlardan yapacağınız ipi güzel bir paspasa dönüştürebilirsiniz. Üstelik örgü örmeyi bilmeseniz bile bu paspası yapmanız mümkün. Tişörtü nasıl ipe çevirebileceğinizi ve örgü örmeden nasıl paspas yapacağınız ile ilgili detayları yazımızdan devamında bulabilirsiniz. Siz de eski tişörtleri kullanarak rengarenk bir paspas yapmak isterseniz bunun için gerekli malzemeleri ve projenin resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Eski tişört
  • Makas
  • Dikiş makinesi ya da iğne ve iplik

Uygulamanın yapımında farklı renkte tişörtler kullanarak rengarenk bir tasarım oluşturabilirsiniz. Bu projede her türlü tişört kullanılabilir.

Tişörtten Nasıl Paspas Yapılır?

Bu uygulama iki aşamadan oluşmaktadır. İlk aşamada tişörtten ip yapılıyor. Bir sonraki aşamada ise bu ip basit bir işlem uygulanarak paspas haline getiriliyor. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan uygulamanın yapımını anlatmaya geçelim.

  • Tişörtten paspas yapmak için ilk olarak bu tişörtlerin yaka ve kol kısımlarını kesin. Bu şekilde elinizde düz bir parça olacaktır.
  • Daha sonra bu parçayı alt tarafından istediğiniz kalınlıkta şeritler halinde kesin. Bu şeritleri ip haline getirin.
  • Yaptığınız penye ipten 3 tanesini alarak saç örer gibi örün. Ördüğünüz bu parçayı düz bir zeminde ortadan dışa doğru dolayın.
  • Son olarak dikiş makinesi ya da iğne ve iplik ile dikerek yuvarlak paspas görünümü verin.
  • Tasarımı size ait olan bu paspası evinizin istediğiniz odasında kullanabilirsiniz.

Bu tarz paspaslar çocuk odası için de oldukça idealdir. İsterseniz paspasın kaymaması için altına keçe bir parça dikebilirsiniz. Aynı uygulamayı penye ip kullanarak da yapabilirsiniz. Bu şekilde tişörtü kesip ip yapmakla uğraşmak yerine hemen uygulamaya başlayabilirsiniz. Size anlatmış olduğumuz bu pratik uygulama hoşunuza gitti ise evde kolaylıkla yapabilirsiniz. Projeyi denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda eski tişörtten paspas yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Çalışmanın detaylarını resimli anlatımdan inceleyerek siz de kullanmadığınız tişörtlerden çok güzel bir paspas yapabilirsiniz.

Eski Tişörtten Paspas Yapımı
Eski Tişörtten Paspas Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial