Eski Tişörtten Dikişsiz Çanta Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Eski tişörtten dikişsiz çanta yapımı ilham verici bir geri dönüşüm projesi olduğu için sizlerle paylaşmak istedik. Evde çanta yapımında tığ, şiş ya da dantel örgüsü tercih edilse de kumaş ile yapılan çanta modelleri de bulunmaktadır. Siz de kendinize ya da kızınıza güzel bir kumaş çanta yapmak isterseniz bu yazımızda bahsedeceğimiz uygulamayı yapmayı deneyebilirsiniz. Kız çocuklarının pullu ve püsküllü tişörtlerini kullanarak şık çantalar tasarlayabilirsiniz. Bu kolay geri dönüşüm çalışması sayesinde çocuğunuzun küçülen tişörtünü atmak yerine çanta yaparak değerlendirebilirsiniz. Eski tişörtten dikişsiz çanta yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın videolu anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Eski Tişörtten Dikişsiz Çanta Yapımı

Kumaş bir çanta yapmak istiyor fakat dikiş dikmeyi bilmiyorsanız bahsedeceğimiz yöntemi uygulayarak dikişsiz çanta yapabilirsiniz. Çocuğunuzun alt tarafı püsküllü tişörtü varsa bununla kolay bir şekilde çanta yapabilirsiniz. Eğer püsküllü tişört yoksa o zaman düz bir tişörtün alt tarafını makas ile keserek püskül yapabilirsiniz. Bu şekilde dikiş dikmekle uğraşmadan evde çok güzel bir çanta yapmanız mümkün. Bu önerimizi uygulamak isterseniz listede vereceğimiz malzemeleri temin ettikten sonra tişörtten dikişsiz çanta yapımı resimli anlatım ile çalışmayı zorlanmadan yapabilirsiniz.

Dikişsiz Çanta Yapımı Resimli Anlatım
Dikişsiz Çanta Yapımı Resimli Anlatım

Gerekli Malzemeler

 • Eski bir çocuk tişörtü
 • Makas
 • Kumaş yapıştırıcısı ya da silikon
 • Kalem
 • Cetvel
 • Çantanın sapını yapmak için ince bir ip ya da kurdele

Eski Tişörtten Dikişsiz Çanta Nasıl Yapılır?

 • İlk olarak tişörtü masanın üzerine güzelce serin. Sonrasında tişörtün yaka ve kol kısmından sonraki düz yerini cetvel ve kalem ile işaretleyin.
 • İşaretlediğiniz yerden dikkatli bir şekilde makas ile kesin.
 • Sonraki aşamada tişörtü ters çevirin ve kestiğiniz yeri ince bir şekilde kıvırarak yapıştırıcı ile tutturun.
 • Bu şekilde çantanın ağız kısmını yaptıktan sonra ince bir kurdele ya da ipten uygun büyüklükte bir parça kesin. Bunu çantanın ağız kısmına yanlardan yapıştırarak tutturun.
 • Son olarak tişörtün alt tarafındaki püskülleri birbirine düğümleyerek çantanın alt kısmını kapatarak uygulamanın yapımını tamamlayabilirsiniz.

Bu  şekilde kısa sürede çok güzel bir kumaş çanta yaparak bunu kendiniz kullanabilir ya da sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Uygulamanın yapımında üzerinde sevimli baskı ya da süslemeler olan tişörtleri tercih ederek daha şık görünen çantalar yapabilirsiniz. Evde bu çalışmayı yapmak isteyenler için aşağıda, tişörtten çanta yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Eski çantanızın görünümünü değiştirmek isterseniz daha önce paylaştığımız, evde taşlı çanta yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial