Eski Telefon Kapağı Yenileme
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle eskiyeni çizilen, çatlayan ya da kötü görünen telefon kapağını yenileyebileceğiniz kolay bir yöntem paylaşıyoruz. Telefon kapağınızın görünümünden sıkıldıysanız yenisini almak yerine eski kapağı zevkinize göre yenileyebilirsiniz. Tek bir malzeme ile havalı bir telefon kapağına sahip olmak isterseniz size anlatacağımız yöntemi uygulayabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz eski telefon kapağı yenileme yönteminin detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Eski Telefon Kapağı Yenileme

Evde telefon kapağı yenilemek için farklı yöntemler uygulanmaktadır. Kapağı istediğiniz renkte sprey boya ya da akrilik boya ile boyayarak yeni bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Kapağı boyamadan süslemek isterseniz üzerine sticker ya da küçük parlak taşlar yapıştırarak şık bir tasarıma imza atabilirsiniz. Daha kolay bir yöntem denemek isterseniz kapağın üzerine desenli bant ile süsleme yapabilirsiniz. Bu konuda örnek bir çalışma incelemek isterseniz daha önce paylaştığımız, desenli bant ile telefon kapağı yenileme yazımıza göz atabilirsiniz. Telefon kapağında çatlak ya da leke varsa bunun tamamını kaplamanız gerekebilir. Böyle bir durumda şık bir tasarım olması için eva kullanabilirsiniz. Kırtasiye ya da hobi malzemeleri satan yerlerde istediğiniz renkte düz, desenli veya simli eva bulabilirsiniz. Uygulamayı yaparken kolaylık olması için arkası yapışkanlı eva kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  •  İstediğiniz renkte arkası yapışkanlı simli, düz veya desenli eva
  • Kalem
  • Falçata
  • Makas

Eva ile Telefon Kapağı Yenileme

  • Evanın üzerine telefon kabını yerleştirin ve kalem ile kamera ve diğer açık yerleri belirleyerek çizin.
  • Çizdiğiniz yerleri falçata ve makas yardımı ile güzelce keserek çıkarın.
Telefon Kapağı Yenileme Resimli Anlatım
Telefon Kapağı Yenileme Resimli Anlatım
  • Bu şekilde ön hazırlığı yaptıktan sonra evanın arkasındaki kağıdı çıkarın ve kabı yapışkanlı yere güzelce yerleştirip, hafifçe bastırarak yapışmasını sağlayın.
  • Son olarak kenarlarda kalan fazlalıkları makas ile keserek çıkarın.

Tüm bu aşamalardan sonra eva ile telefon kapağı yenileme tamamlanmış oluyor. İsterseniz üzerine sticker yapıştırarak tasarımı daha şık bir hale getirebilirsiniz. Yazımızda anlattığımız bu kolay yöntem sayesinde evde telefon kabını kolay bir şekilde yenileyebilirsiniz. Uygulamayı yapmak isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda eva ile telefon kapağı yenileme videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial