Eski Telefon Kabı Yenileme
Sosyal medyada paylaş

Eski telefon kabı yenileme herkesin ihtiyaç duyabileceği ve oldukça pratik bir kendin yap uygulamasıdır. Telefon muhafazası için kullandığınız kap eskidi ya da artık görünümünü beğenmiyorsanız siz de az sonra önereceğimiz projeyi evde rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Telefon kılıfı yenilemek için kullanılabilecek yöntemlerden bazı örnekleri daha önceden sizlerle paylaşmıştık. Bugün de oje ile telefon kabı yenileyebileceğiniz çok kolay bir uygulamadan bahsetmek istiyoruz. Oje dayanıklı ve çoğu yüzeyi iyi tutan bir malzeme olduğu için telefon kılıfı yenileme çalışmalarında sıklıkla kullanılmaktadır. Oje ile boyama yaptığınızda daha sonra bunu aseton ile çıkararak rengini değiştirme imkanınız da olur. Eski telefon kabınıza güzel bir tasarım yaparak onu yenilemek isterseniz, gerekli malzemeleri ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Telefon kabı
  • İstediğiniz renkte oje
  • Küçük bir kap
  • Kulak çubuğu

Telefon Kabı Nasıl Yenilenir?

Oje ile telefon kabı yenileme çocukların bile yapabileceği kadar kolay bir uygulamadır. Sizin tek yapmanız gereken ne renk oje kullanacağınıza karar vermek. Bundan sonrası oldukça kolay. Kulak çubuğu kullanacağınız için kabın üzerine ayrıca desen yapmanıza gerek kalmadan kısa sürede harika bir tasarım oluşturmanız mümkün. Uygulamanın detaylarını adım adım anlatmaya başlıyoruz.

  • Kullanmak istediğiniz ojeden biraz küçük bir kabın içine dökün.
  • Telefon kabını düz bir zemine koyun.
  • Sonrasında kulak çubuğunu ojeye batırın ve kabın üzerinde belirli yerlere bunu bastırarak desen çıkarın.
  • Kulak çubuğu sayesinde kolay bir şekilde kabın üzerine minik noktalar yaparak yeni gibi görünmesini sağlayabilirsiniz.
  • Kabın üzerine sürdüğünüz ojeler kuruduktan sonra yenilenmiş telefon kabınızı hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

İsterseniz telefon kabının üzerine minik noktalar yerine farklı desenler de yapmanız mümkün. Bunun için kalp, çiçek ya da istediğiniz başka bir figürün şablonunu kullanabilirsiniz. Daha şık tasarımlar yapmak için metalik ya da simli ojelerden kullanabilirsiniz. Elinizde küçük parlak taşlar varsa bunları da oje ile yaptığınız minik noktaların üzerine yapıştırarak değişik bir tasarıma imza atabilirsiniz. Oje ile telefon kılıfını ne şekilde süsleyeceğiniz sizin el becerinize ve hayal gücünüze bağlı. Bu uygulamayı yapmak için ekstra masrafa gerek olmadığından isteyen herkes bu çalışmayı evde deneyebilir.

Bu keyifli projeyi denemek isteyenler için aşağıda eski telefon kabı yenileme resimli anlatım paylaşıyoruz. Kendinizin ya da sevdiklerinizin eskiyen telefon kılıflarını bu yöntemi uygulayarak daha güzel bir hale getirip yenileyebilirsiniz.

Eski Telefon Kabı Yenileme
Eski Telefon Kabı Yenileme

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial