Eski Keçeli Kalemlerle Dekoratif Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Eski keçeli kalemlerle dekoratif süs yapımı başlığı altında sizlerle ilham alabileceğiniz 5 tane kolay geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Kullandığınız keçeli kalemler bittikten sonra bunları atmak yerine farklı şekillerde değerlendirebilirsiniz. Bu kalemlerin rengarenk olan plastik yüzeyleri sayesinde evde çok güzel dekoratif ürünler yapabilirsiniz. Biraz hayal gücü biraz da el becerisi ile ortaya çok güzel tasarımlar çıkabilir. Bu konuda daha fazla fikir sahibi olmak isterseniz yazımızın devamında paylaştığımız örnek çalışmalara göz atabilirsiniz.

Eski Keçeli Kalemlerle Dekoratif Süs Yapımı

Keçeli kalem kullanarak evde çok güzel resim çerçeveleri tasarlayabilirsiniz. Elinizdeki kalem sayısına ve kendi zevkinize göre değişik tasarımlar oluşturabilirsiniz. Keçeli kalemden resim çerçevesi yapmak için tasarıma yeterli sayıda keçeli kalem ve yapıştırıcı gerekmektedir. 8 tane keçeli kalem kullanarak aşağıdaki gibi bir resim çerçevesi yapabilirsiniz. Daha şık bir tasarım olmasını isterseniz çerçevenin kenarlarına karton, keçe ya da eva gibi malzemeler ile küçük süslemeler yapabilirsiniz.

Eski Keçeli Kalemlerle Dekoratif Süs Yapımı-1
Eski Keçeli Kalemlerle Dekoratif Süs Yapımı-1

5 tane keçeli kalemi yapışkan ile aşağıdaki şekilde birbirine tutturarak güzel bir duvar süsü tasarlayabilirsiniz. Yapıştırdığınız yeri kamufle etmek ve tasarımın daha şık görünmesini sağlamak için alta simli eva ile süsleme yapabilirsiniz.

Eski Keçeli Kalemlerle Dekoratif Süs Yapımı-2
Eski Keçeli Kalemlerle Dekoratif Süs Yapımı-2

Keçeli kalemleri 2 ya da 3’erli olarak birbirine yapıştırdıktan sonra bunları köşelerinden birbirine tutturarak üçgen şeklinde bir dekoratif süs tasarlayabilirsiniz. Bu şık dekor ürününü duvar süsü ya da kapı süsü olarak kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Eski Keçeli Kalemlerle Dekoratif Süs Yapımı-3
Eski Keçeli Kalemlerle Dekoratif Süs Yapımı-3

Keçeli Kalem ile Çocuk Odası için Dekoratif Süs Yapımı

Evde çocuğunuzun odası için sevimli bir dekoratif süs yapmak isterseniz biten keçeli kalemler bu konuda da işinize yarayabilir. Bir kartona küçük bir yuvarlak çizip bunu makas ile kesin. Daha sonra bu kartonun etrafına keçeli kalemleri yapıştırın. Alttaki kartonu kamufle etmek için dekoratif süsün ortasına eva ile süsleme yapabilirsiniz.

Eski Keçeli Kalemlerle Dekoratif Süs Yapımı-4
Eski Keçeli Kalemlerle Dekoratif Süs Yapımı-4

Çocuğunuzun odası için ev şeklinde bir duvar süsü yapmak isterseniz 4 tane keçeli kalemi üçgen oluşturacak şekilde köşelerinden yapıştırın. Daha sonra üçgenin alt köşelerine de birer tane keçeli kalem yapıştırın. Son olarak alttaki açık kalan yere de bir tane kalem yapıştırın. Evi bu şekilde yaptıktan sonra keçe ya da eva ile süslemeler de yapabilirsiniz.

Eski Keçeli Kalemlerle Dekoratif Süs Yapımı-5
Eski Keçeli Kalemlerle Dekoratif Süs Yapımı-5

Bu yazımızda sizlerle evde keçeli kalemden dekoratif süs yapabileceğiniz kolay geri dönüşüm çalışmalarından örnekler paylaştık. Yapacağınız dekoratif ürünleri karton bir zemin üzerine yapıştırarak daha sağlam olmalarını sağlayabilirsiniz. Evde kullanılmayan çoraplar varsa bunları değerlendirmek için daha önce paylaştığımız cd ve çorap ile balon süs yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial