Sosyal medyada paylaş

Eski kazaktan kalpli yastık yapımı ile örgü örmeyi bilmeyenler bile harika bir dekoratif yastık yapabilirler. Dekorasyonda örgü yastıklar önemli bir yere sahiptir. Örgü örmeyi bilen bayanlar istedikleri renkte ip kullanarak çok güzel yastıklar yapmaktalar. Bugün sizlere anlatacağımız uygulama sayesinde örgü örmeyi bilmeseniz de örgü yastık yapabilirsiniz. Kalp şekli vereceğiniz dekoratif yastık evinizin en güzel köşesini süsleyebilir ya da bunu sevdiğiniz birine hediye edebilirsiniz. Bu proje sayesinde giymediğiniz kazakları atmak yerine örgü yastığa dönüştürerek değerlendirebilirsiniz. Siz de resimde gördüğünüz gibi çok güzel bir kalpli yastık yapmak isterseniz bunun için gerekli malzemeleri ve dekoratif yastığın yapım aşamalarını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Yastık içi yapmak için kumaş
  • Yastığın içini doldurmak için elyaf
  • İstediğiniz renkte kullanmadığınız bir kazak
  • Makas
  • İğne
  • İplik
  • Bir tane düğme

Bu projeyi denemek isterseniz aşağıda, eski kazaktan kalpli yastık nasıl yapılır? sorusunun cevabını bulabilirsiniz.

İlk olarak yastık içi yapacağınız kumaşa istediğiniz boyutta bir kalp şekli çizin. Bunun aynısından bir tane daha yapın ve iki parçayı birbirine dikin. Bunu yaparken yastığın kenarından birazını dikmeden bırakın. Buradan yastığın içini elyaf ile doldurduktan sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.

Eski Kazaktan Kalpli Yastık Yapımı-1
Eski Kazaktan Kalpli Yastık Yapımı-1

Kazağın uygun yerlerinden iki tane düz parça kesin. Bunlardan yaptığınız yastık içine uygun boyutta kalp şekilleri oluşturun.

Eski Kazaktan Kalpli Yastık Yapımı-2
Eski Kazaktan Kalpli Yastık Yapımı-2

Kalp şeklindeki kazak parçalarının içine kumaş ile yaptığınız kalbi koyun ve etrafını dikerek kapatın. Kalpli yastığı bu şekilde yaptıktan sonra kazaktan şerit şeklinde bir parça kesin ve bunu çiçek şekline getirerek yastığın üzerine dikin. Düğmeyi de çiçeğin ortasına diktikten sonra dekoratif yastık kullanıma hazır.

Eski Kazaktan Kalpli Yastık Yapımı-3
Eski Kazaktan Kalpli Yastık Yapımı-3

Şık görünümlü bu yastığı evinizin istediğiniz yerinde dekor amaçlı kullanabilirsiniz.

Eski Kazaktan Kalpli Yastık Yapımı-4
Eski Kazaktan Kalpli Yastık Yapımı-4

Kazaktan yastık yapımı ile ilgili güzel bir çalışmayı yukarıda sizlerle paylaştık. İsterseniz siz de kullanmadığınız eski kazaklarınızı böyle güzel bir yastık yapmak için kullanabilirsiniz. Bu uygulamada beyaz desenli bir kazak kullanılmış. Siz elinizdeki her renk düz veya örnekli kazağı kullanarak bu uygulamayı yapabilirsiniz. Daha şık bir tasarım yapmak için kalpli yastığın üzerini boncuk, pul ya da düğme ile süsleyebilirsiniz. Bu konudaki tercih elinizdeki süsleme malzemelerine ve sizin el becerinize bağlı.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial