Eski Cd’lerden Halka Duvar Süsü Yapımı

Eski Cd'lerden Halka Duvar Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Eski cd’lerden halka duvar süsü yapımı evde keyif alarak yapabileceğiniz bir geri dönüşüm uygulamasıdır. Çoğumuzun evinde işe yaramayan cd’ler bulunmaktadır. Siz de bunların oluşturduğu yayıntıdan şikayetçi iseniz evde kolay bir çalışma yaparak bu sorunu çözebilirsiniz. Cd’lerin parlak bir yüzeyi olduğu için bunlarla çok güzel dekoratif ürünler yapılmaktadır. El becerisine güveneler bu cd’lerin üzerine boya ya da farklı malzemeler ile desenler yapmaktadır. Kendin yap kategorimizde bu tür çalışmalardan örnekler bulabilirsiniz. Bugün size bahsedeceğimiz eski cd’lerden halka duvar süsü yapımı da bu çalışmalara güzel bir örnektir.

Eski Cd’lerden Halka Duvar Süsü Yapımı

Evde cd ile dekoratif süs yapmak için uygulayabileceğiniz birçok farklı yöntem mevcuttur. Elinizdeki cd sayısına ve kendi el becerinize göre uygun bir tasarım seçerek çok güzel dekoratif ürünler yapmanız mümkün. Cd’leri boyamakla ya da delmekle uğraşmadan kolay bir kendin yap çalışması uygulamak isterseniz halka duvar süsü yapabilirsiniz. Eski cd’lerden halka duvar süsü yapımı için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Çok sayıda cd
  • Yapıştırıcı
  • İnce bir kurdele
  • Duvar süsünü asmak için ağırlığa dayanıklı bir ip

Uygulamanın yapımı için gerekli olan cd sayısı yapacağınız halkanın büyüklüğüne göre değişebileceği için malzeme listesinde cd sayısı vermedik.

Eski Cd’lerden Halka Duvar Süsü Nasıl Yapılır?

Uygulamayı yapmaya başlamadan önce cd’leri düz bir zemin üzerinde üst üste koyarak yuvarlak bir halka oluşturun. Böylece çalışmayı yaparken kaç taneye cd’ye ihtiyacınız olduğunu tespit edebilirsiniz. Yapacağınız tasarımın denemesini yaptıktan sonra cd ile halka duvar süsü yapımına geçebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken aşağıdaki adımları takip etmek.

  • Cd’erden birini düz bir zemine parlak tarafı üste gelecek şekilde yerleştirin.
  • Bir başka cd’nin resimli olan tarafına yapıştırıcı uygulayın ve bunu diğer cd’nin üzerine yarısını kaplayacak şekilde koyun.
  • Bu şekilde cd’leri üst üste koyarak istediğiniz boyutta bir halka oluşturun.
  • İnce bir kurdeleyi halkanın üst taraflarına geçirin. Buralara arkadan ip ya da tel takarak duvar süsünü istediğiniz yere asabilirsiniz.

Bu kolay uygulama sayesinde evde çok güzel bir duvar süsü yapabilirsiniz. Halka şeklinde olduğu için isterseniz bu dekoratif ürünü kapı süsü olarak da kullanmanız mümkün. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde cd ile halka süs yapımı hakkında daha iyi fikir sahibi olmanız için aşağıda örnek bir çalışma paylaşıyoruz. Buna benzer kendin yap çalışmaları ilginizi çekiyorsa daha önceden paylaştığımız, cd ile dekoratif saat yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Eski Cd'lerden Halka Duvar Süsü Yapımı
Eski Cd’lerden Halka Duvar Süsü Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial