Emojili Kart Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Emojili kart yapımı evde yapılabilecek en eğlenceli el işi uygulamalarından birisi olarak dikkatinizi çekebilir. Emojileri mesajlaşırken o anki duygularımızı ifade etmek için sıkça kullanmaktayız. Çocuklar da farklı şekle sahip bu emojileri çok severler. Emoji şekilleri çeşitli kendin yap uygulamalarında da kullanılmaktadır. Çocuklar için keçe ya da başka kumaşlardan emojili çanta ve oyuncaklar yapılabilmektedir. Bu tarz örnek projeleri daha önceden sizlerle paylaşmıştık. Bu sevimli figürleri çizmek çok kolay olduğu için okul öncesi çocukların yapacağı boya çalışmalarında da emoji kullanılabilir. Bugün sizlerle paylaşacağımız çalışmada da emojili kart yapımı var. Sizlere bahsedeceğimiz çok kolay projeyi evde uygulayarak siz de çocuğunuzun doğum günü partisi için sevimli davetiyeler hazırlayabilir hatta böyle kartlar yaparak sevdiklerinize de güzel bir sürpriz yapabilirsiniz. Bu önerimiz hoşunuza gitti ise emojili kart yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve çalışmanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Sarı renkli fon kartonu
  • Kırmızı, siyah ve beyaz el işi kağıdı
  • Kurşun kalem
  • Makas
  • Yapışkan

Emojili Kart Nasıl Yapılır?

Emojili kart yapmak çok kolay bir uygulama olduğu için bunu çocuklar da rahatlıkla yapabilirler. İlk olarak sarı fon kartonu ile emojiyi yapmak gerekiyor. Bundan sonrasında ise emojiye istediğiniz ifadeyi verebilirsiniz. Emojileri yuvarlak ya da kalp şeklinde istediğiniz gibi yapmanız mümkün. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Romantik bir emojili davetiye yapmak isterseniz aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

  • İlk olarak sarı fon kartonunun üzerine bir tane büyük kalp çizmeniz gerekiyor. Bu kalp davetiye olacağı için büyüklüğünü ona göre ayarlayabilirsiniz.
  • Bu kalbi çizdikten sonra arada 1 parmak kadar boşluk bırakarak aynı boyda bir kalp daha çizin.
  • Sonra bunları makas yardımı ile dikkatli bir şekilde kesin. Bu şekilde kalpli davetiye yapımını tamamladıktan sonra sıra bunu emojiye çevirmeye geldi.
  • İlk olarak beyaz el işi kağıdına göz şeklinde bir yuvarlak çizin. Daha sonra siyah el işi kağıdına da bundan biraz daha küçük bir yuvarlak yapın. Beyazın üzerine siyah olanı yapıştırın. Aynı şekilde bir tane daha göz yapın.
  • Gözleri kalpli davetiyenin ön tarafına yapıştırdıktan sonra el işi kağıdı ile emojinin kaş ve ağzını yaparak uygulamayı tamamlayın.

İsterseniz aynı yöntemi kullanarak emojili davetiye yerine tek kart şeklinde de yapmanız mümkün. Yapmak istediğiniz emojiye göre aşağıdaki örneklerden ilham alabilirsiniz.

Emojili Kart Yapımı
Emojili Kart Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial