Elsa Saç Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Oyuncak bebelerin saçları zamanla bozulup, keçe gibi bir görünüm almaktadır. Kötü görünen saçları nedeni ile bebeği atmayı düşünüyorsanız bunun yerine evde saç yapmayı deneyebilirsiniz. Bu yazımızda anlatacağımız Elsa saç yapımı bu konuda işinizi kolaylaştırabilir. Size bahsedeceğimiz yöntem sayesinde Elsa bebeğin eski saçlarının yerine istediğiniz renk ve uzunlukta harika bir saç yapabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz uygulamanın yapımı için ihtiyacınız olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Elsa Saç Yapımı

Evde Elsa saç yenileme için kurdele veya ip kullanabilirsiniz. İstediğiniz renkte kalın bir kurdele temin edip bunu sökerek ip haline getirdikten sonra iğne yardımı ile bebeğin başına sabitleyebilirsiniz. Bu yöntem biraz zor ve zahmetli olduğu için daha kolay bir yöntem uygulamak isteyebilirsiniz. Bu yöntemde ip kullanarak bebeğe istediğiniz renk ve uzunlukta saç yapabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken istediğiniz renkte ip temin etmek. İp olarak ince veya orta kalınlıkta yün ip kullanabilirsiniz. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada saç yapımı için orta kalınlıkta ve sarı renkte yün ip kullanılmış.

Elsa Saç Yapımı-1
Elsa Saç Yapımı-1

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte ip
  • Makas
  • Yorgan iğnesi

Bunların dışında kestiğiniz saçları çıkarmak için cımbız da gerekmektedir.

Elsa için Saç Nasıl Yapılır?

Uygulamanın yapımında sarı ip kullanabileceğiniz gibi farklı ip renkleri de tercih edebilirsiniz. İsterseniz renk geçişli iplerden kullanarak havalı bir Elsa bebek saçı yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. İp ve diğer malzemeler hazır ise bebeğe saç yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak makas yardımı ile bebeğin saçlarını dipten kesin.
  • Daha sonra cımbız yardımı ile saç diplerinde kalan saçları çıkarın.
  • Bu şekilde bebeğin tüm saçlarını çıkardıktan sonra ipin boyunu bebeğe ölçerek yeni saçı ne uzunlukta yapacağınıza karar verin.
  • Aldığınız ölçüye göre ipi makas ile keserek saçları hazırlayın.
  • İplerden birini yorgan iğnesine geçirin. Bebeğin saçlarındaki deliklerden birinden ucuna ip takılı iğneyi geçirin. Bu ipin içte kalan tarafına düğüm atarak ipi çekin.
  • Böylece ilk saç telini yapmış oluyoruz. Aynı şekilde tüm deliklere ip ile yaptığınız saçı tek tek geçirin.

Tüm bu aşamalardan sonra Elsa bebek saçı yapımı tamamlanmış oluyor. Bebeğin saçlarına istediğiniz şekli verebilirsiniz. Bu kolay yöntem sayesinde saçları bozulan bebeklerin saçlarını kolay bir şekilde yenileyerek çocuğunuzu mutlu edebilirsiniz. Evde bu kolay yöntemi denemek isteyenler için aşağıda Elsa saç yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde Barbie bebek saçı yenilemek isterseniz daha önce paylaştığımız Barbie bebek için saç nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Elsa Saç Yapımı Resimli Anlatım
Elsa Saç Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial