Elmadan Nasıl Yengeç Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Elmadan nasıl yengeç yapılır? sorusunun cevabını öğrendiğinizde bu meyveyi daha farklı bir şekilde servis edebilirsiniz. Son dönemlerde meyvelere farklı şekiller verilerek bunlar daha şık bir şekilde servis yapılmaktadır. Domatesten gül yapımı, çilekten kalp yapımı, havuçtan çiçek yapımı gibi birçok farklı meyve ve sebze şekillendirme uygulaması bulunmaktadır. Bu uygulamalarda meyve ya da sebzeler bıçakla kesilip yontularak istenen şekil verilmektedir. Bugün sizlere bahsedeceğimiz elmadan yengeç yapımı da bu tür çalışmalara bir örnektir. Kırmızı elmaları kullanarak yapacağınız yengeçler sayesinde yemek masalarınızda bir farklılık oluşturabilirsiniz. Elmadan yengeç yapılışı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane kırmızı elma
  • Meyve bıçağı

Elmadan Yengeç Yapımı

Elmadan yengeç yapımı çok kolay olduğu için hiç zorlanmadan sizde bu uygulamayı yapabilirsiniz. Elmadan yengeç yapmak için aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterlidir.

  • İlk olarak elmayı güzelce yıkayın. Yengeç yapacağınız elmanın kabukları soyulmadan kullanılacak.
  • Yıkadığınız elmayı kesme tahtasına alın ve bıçakla ortadan ikiye kesin.
  • İkiye kestiğiniz elma parçalarından birisini bütün halinde bırakın. Diğer parçayı ise bıçak yardımı ile ince dilimler halinde doğrayın.
  • Doğradığınız elma dilimlerinden 2 tanesinin kabuksuz taraflarını bıçak ile girintili çıkıntılı bir şekilde oyun.
  • Tüm bu aşamalardan sonra sıra yengeci yapmaya geldi.
  • Kenarlarını tırtıklı olarak kestiğiniz elma parçalarını iç tarafları birbirine bakacak şekilde servis tabağına alın. Diğer elma dilimlerinden yarısını bu parçayla birleştirerek yan yana sıralayın. Diğer tarafa da aynı şekilde elma dilimleri yerleştirin.
  • Son aşamada bütün olarak bıraktığınız elma parçasını kabuğu dışa bakacak şekilde bu parçaların üzerine koyun.
  • Yengece minik çikolata parçaları ile göz yaparak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Bu kolay uygulama sayesinde kısa sürede istediğiniz sayıda yengeç yapmanız mümkün. Misafirlerinize ve sevdiklerinize şık sunumlar yapmak sizin için önemliyse bu uygulama çok işinize yarayabilir. Özel bir yemek daveti vereceğiniz zaman yemek masanızı süslemek için elmadan yengeç yapabilirsiniz. Böyle dikkat çekici bir sunum misafirlerinizin çok hoşuna gidecektir. İsterseniz elmadan yapacağınız yengeçlerin üzerine çikolata sosu ya da bal dökerek farklı süslemeler yapmanız mümkün. Meyve sevmeyen çocuğunuza da elmadan yengeç yapabilirsiniz. Böyle bir sunum dikkatini çekerek onu meyve yemeye teşvik edebilir. Siz de elmadan yengeç yapmak isterseniz uygulamanın yapılışını daha iyi anlamak için aşağıdaki resme göz atabilirsiniz.

Elmadan Nasıl Yengeç Yapılır
Elmadan Nasıl Yengeç Yapılır

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial