Eldivenden İğnelik Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle eldivenden iğnelik yapımı başlığı altında iplik kutusu ve iğneliği bir arada yapabileceğiniz çok kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Çocuklar çabuk büyüdükleri için genelde kıyafetleri eskimeden küçülür. Böyle bir durumda kıyafeti atmak yerine farklı şekillerde değerlendirebilirsiniz. Bu yazımızda sizlerle çorap ile iğnelik ve iplik kutusu yapabileceğiniz bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Eldivenden İğnelik Yapımı

Evde eldivenden iğnelik yapmak oldukça kolaydır. Kumaş ile iğnelik yaparken yuvarlak bir parça kesilip bunun kenarına dikiş gidildikten sonra içi doldurulup, kumaş büzdürülmektedir. Dikişsiz ve kolay bir iğnelik yapmak isterseniz bunun için eldiven kullanabilirsiniz. Eldivenin içini elyaf ya da pamuk ile doldurarak kısa sürede güzel bir iğnelik yapabilirsiniz.

Eldivenden İğnelik
Eldivenden İğnelik

Size bahsedeceğimiz kolay yöntemi uygulayarak hem iğnelik hem de iplik kutusu olarak kullanabileceğiniz güzel bir tasarım yapabilirsiniz. Bunun için eldiven ile yaptığınız iğneliği pet şişeden keseceğiniz parçanın üzerine geçirmeniz yeterlidir.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane eldiven
  • Pet şişe
  • Falçata
  • Eldivenin içine doldurmak için elyaf ya da pamuk

Eldivenden İğnelik Nasıl Yapılır?

Eldiven ve diğer malzemeler hazır ise iğnelik yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Eldivenin parmaklarına ve diğer kısımlarına elyaf ya da pamuk doldurun. Eldivenin dik durması için içini güzelce doldurmak gerekmektedir.
  • Bu şekilde iğneliği yaptıktan sonra sıra iğne kutusunu yapmaya geldi.
  • Falçata yardımı ile pet şişenin üst kısmını keserek çıkarın. Kenarlarda çıkıntılar varsa bunları makas ile keserek düzeltebilirsiniz.
  • Anlattığımız şekilde her iki parçayı da hazırladıktan sonra eldivenin bilek kısmını pet şişeye geçirerek uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Bu kolay yöntem sayesinde kısa sürede hem iğnelik hem de iplik kutusu yapabilirsiniz. İsterseniz alttaki parçayı düğme kutusu olarak da kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Uygulamanın yapımında ağız kısmı geniş bir cam kavanoz da kullanılabilir. Evde bu güzel geri dönüşüm çalışmasını denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız eldivenden iğnelik yapımı resimli anlatım bu konuda işinizi kolaylaştırabilir. Farklı malzemeler kullanarak iğnelik yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız damacana kapağı ile iğnelik nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Eldivenden İğnelik Yapımı Resimli Anlatım
Eldivenden İğnelik Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial