Elde Ponpon Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Elde ponpon nasıl yapılır?  sorusunun cevabını öğrenerek siz de hiçbir ekstra malzemeye ihtiyaç duymadan kolay bir şekilde ponpon yapabilirsiniz. Yün, kumaş ya da kağıt ile yapılan ponponlar birçok farklı çalışmada kullanılmaktadır. Sitemizde bu çalışmalardan örnekleri bulabilirsiniz. Daha önceden evde popon yapabileceğiniz birçok farklı yöntemi de sizlerle paylaştık. Bugün de bu yöntemlerden birisi belki de en kolayı olan, elde ponpon yapımından bahsetmek istiyoruz. Elinizde başka çalışmalardan kalan artık ipler varsa hemen bunlarla ponpon yapmayı deneyebilirsiniz. Çalışmanın diğer detaylarını ve resimli anlatımı aşağıda paylaşıyoruz.

Elde Ponpon Nasıl Yapılır?

Kolay ponpon yapımı denince aklımıza birçok farklı yöntem gelmektedir. Bu yöntemlerden bazıları halka ile ponpon yapımı, karton ile ponpon yapımı, şişe ile ponpon yapımı, çatal ile ponpon yapımı tuvalet kağıdı rulosu ile ponpon yapımıdır. Bu çalışmalardan çoğunu sizlerle paylaştık ve bugün de el ile ponpon yapımını anlatıyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte yün ip
  • Makas

Elde Ponpon Yapımı

Elde ponpon yapmak için tek ihtiyacınız olan iptir yani ponpon yapmak için başka bir aparat kullanılmamaktadır. İp ve makas hazırsa aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

  • İlk olarak ipin ucundan biraz pay bırakın ve bunu işaret parmağınız ile orta parmağınızın arasına kıstırın.
  • Sonraki aşamada orta parmak ve işaret parmağını birleştirerek ipi bunlara sarmaya başlayın.
  • Güzel bir ponpon yapmak için ipi parmaklarınıza sıkı bir şekilde ve fazlaca sarmanız gerekiyor.
  • Daha sonra ipin ucunu kesin. Parmaklarınızın arasına sıkıştırdığınız ipin ucuyla diğer kestiğiniz ipin ucunu iki parmağınızın arasından geçirin ve iyice büzdürerek bağlayın.
  • Son olarak ipi parmaklarınızdan çıkarın ve bunun iki tarafını makas ile kesin. İpleri parmaklarınızla güzelce açtırın ve aradaki çıkıntıları makas ile keserek düzeltin.
  • Tüm bu aşamalardan sonra elde ponpon yapımı tamamlanmış oluyor. Bu güzel ponponu istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Bu kolay uygulama sayesinde kısa sürede çok güzel ponponlar yapabilirsiniz. Eğer daha büyük bir ponpon yapmak isterseniz ipi iki yerine 4 parmağınıza sarmanız gerekiyor. Buna benzer bir çalışma incelemek isterseniz daha önceden paylaştığımız, tuvalet kağıdı rulosu ile kolay ponpon yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz. Evde bu pratik uygulamayı yapmak isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda elde ponpon yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz.

Elde Ponpon Nasıl Yapılır
Elde Ponpon Nasıl Yapılır

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial