Elbise Magnet Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde güzel bir buzdolabı süsü yapabileceğiniz kolay kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Mutfağınızın dekorunu güzelleştirmek için yeni bir magnete ihtiyacınız varsa bunu dışarıdan almak yerine kendiniz de rahatlıkla yapabilirsiniz. Size bu konuda fikir verebilmek için yazımızda eva ile elbise magnet yapımı paylaşıyoruz. Anlatacağımız kolay yöntemi uygulayarak kısa sürede harika bir magnet yapabilirsiniz. Önerimiz dikkatinizi çektiyse uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Elbise Magnet Yapımı

Evde elbise magnet yapmak için farklı yöntemler kullanılabilir. Elbise şeklindeki magneti örerek  veya çeşitli kumaşlar kullanarak yapabilirsiniz. Örgü örmeyi biliyorsanız örgü elbise magnet yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Daha kolay bir yöntem ile magnet yapmak isterseniz keçe ya da eva kullanabilirsiniz. Bu tür malzemelerin üzerine elbiseyi çizip makas ile keserek kolay bir çalışama yapabilirsiniz. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada elbise magnet yapmak için eva kullanılmıştır. Siz isterseniz aynı yöntemi keçe kullanarak da uygulayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte düz, simli veya desenli eva
  • Kalem
  • Makas
  • Küçük bir mıknatıs
  • Silikon tabancası

Elbiseye süsleme yapmak isterseniz bunun için küçük eva parçaları veya ince bir kurdele kullanabilirsiniz.

Eva ile Elbise Magnet Nasıl Yapılır?

Eva ve diğer malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede güzel bir elbise magnet yapabilirsiniz.

  • İlk olarak evanın arkasını çevirerek bu kısma kalem ile istediğiniz büyüklükte bir elbise çizin ve makas ile keserek çıkarın.
Elbise Magnet Yapımı Resimli Anlatım
Elbise Magnet Yapımı Resimli Anlatım
  • Bu şekilde eva ile elbiseyi hazırladıktan sonra bunu biraz daha şık bir hale getirmek için üzerine eva, boncuk ya da pul gibi malzemeler ile süsleme yapabilirsiniz.
  • Süslemeyi bitirdikten sonra magnetin arkasına silikon tabancası yardımı ile küçük bir mıknatıs yapıştırabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra elbise magnet yapımı tamamlanmış oluyor. Tasarımı size ait olan bu güzel buzdolabı süsünü kendiniz kullanabilir ya da sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Elinizde mıknatıs yoksa reklam magnetinden keseceğiniz bir parçayı buzdolabı süsünün arkasına yapıştırabilirsiniz. İsterseniz eva ile yapacağınız magnetin üzerine isim yazarak bunu kişiye özel bir hediye olarak da tasarlayabilirsiniz. Eva ile farklı bir buzdolabı süsü yapmak isterseniz, cupcake magnet nasıl yapılır? yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial