Elbise Magnet Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle eva ile buzdolabı süsü yapabileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Zarif ve şık dekoratif süsler kullanmayı seviyorsanız size anlatacağımız yöntemi uygulayabilirsiniz. Elbise şeklindeki magnet ile mutfağınızın dekorunda bir farklılık oluşturabilirsiniz. Kendi tasarladığınız buzdolabı süsünü isterseniz sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz elbise magnet nasıl yapılır? sorusunun cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Elbise Magnet Nasıl Yapılır?

Evde elbise magnet yapmak için eva, keçe, kumaş, karton ya da kağıt kullanabilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada magnet yapımı için eva kullanılmıştır. Elinizde başka çalışmalardan kalan eva parçaları varsa bunları uygulamanın yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Evde mıknatıs yoksa reklam magnetinden keseceğiniz mıknatısı kullanabilirsiniz. Yapacağınız elbise magnetin daha şık görünmesi için kurdele, küçük parlak taşlar, boncuk veya eva parçaları ile süsleme yapabilirsiniz. İsterseniz üzerine isim yazarak kişiye özel bir tasarım oluşturabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • İstediğiniz renkte düz, simli veya desenli eva
 • Kalem
 • Makas
 • Küçük bir mıknatıs
 • Silikon tabancası

Elbise Magnet Yapımı

Eva ve diğer malzemeler hazır ise elbise magnet yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

 • Uygulamayı yaparken işinizi kolaylaştırmak için önceden yapmak istediğiniz magnete uygun boyutta bir elbise kalıbı çıkarabilirsiniz.
 • İlk olarak evanın arkasını çevirerek bu kısma kalem ile istediğiniz büyüklükte bir elbise çizin ve makas ile keserek çıkarın.
 • Bu şekilde eva ile elbiseyi hazırladıktan sonra bunu biraz daha şık bir hale getirmek için üzerine eva, boncuk ya da pul gibi malzemeler ile süsleme yapabilirsiniz.
Elbise Magnet Yapımı Resimli Anlatım
Elbise Magnet Yapımı Resimli Anlatım
 • Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada elbiseye eva ile kemer ve kolye gibi süslemeler yapılmış.
 • Siz de aynı şekilde süsleme yapabilir ya da kendi tarzınızı oluşturabilirsiniz.
 • Süslemeyi bitirdikten sonra magnetin arkasına silikon tabancası yardımı ile küçük bir mıknatıs yapıştırabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra eva ile elbise magnet yapımı tamamdır hemen buzdolabınıza sabitleyerek kullanabilirsiniz. İsterseniz magnet yapmak için elbise yerine etek, pantolon, şapka gibi kıyafetler de tercih edebilirsiniz. Bu kolay kendin yap çalışması sayesinde evde istediğiniz renk ve modelde elbise magnet yapabilirsiniz. Uygulamayı deneyecek olanlar aşağıdaki videoyu izleyerek detayları öğrenebilirler. Bu buzdolabı süsünü örgü ile yapmak isterseniz, örgü elbise magnet yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial